Ясла повертаються: в дитсадках з’являться групи для малюків до року

Ясла повертаються: в дитсадках з’являться групи для малюків до року. Фото близнюків — УНІАН

В Україні можуть повернутися ясельні групи в садочках – для дітей віком від 3 місяців до 1 року. Про це заступниця міністра освіти і науки України Анастасія Коновалова розповіла «Еспресо».

Вона нагадала, що з 1 січня 2025 року набув чинності закон «Про дошкільну освіту», який дозволяє ясла для малят з трьох місяців – проте не зобов'язує їх відкривати, говорить вона.

Закон пропонує фінансувати цю систему місцевим громадам і органам місцевого самоврядування – але не зобов’язує громади це робити. Ті самостійно мають ухвалити рішення, виходячи з потреб громади та наявних ресурсів.

Коли в дитсадках можуть з’явитися групи для найменших дітей

У державному або комунальному садку можуть створити окрему групу для немовлят до одного року, потрібне бажання батьків щонайменше трьох таких дітей.

Максимально в групі може бути до 5 малюків віком до одного року на одного вихователя або до 10 дітлахів від одного до двох років. Для нових мінісадків обов’язково потрібна ліцензія, дотримання санітарного регламенту, інфраструктурних норм, гарантія послуги і догляду.

Також Коновалова зазначає, що догляд за немовлятами потребує інших умов: спеціального обладнання, меблів, збільшеної кількості персоналу.

«Саме тому такі послуги мають бути ретельно підготовленими, а не відкриватися формально. Закон задає рамку і дає інструменти, а рішення про реалізацію приймається на місцях», – говорить вона.

Чи дійсно декретну відпустку скоротять до 3 місяців?

Заступниця міністра освіти наголошує, що повернення ясел і згадка про них в законі ніяк не пов’язані з можливим скороченням декретних відпусток.

«Це не означає, що розглядається скорочення тривалості відпустки з догляду за дитиною. Це питання взагалі не належить до сфери регулювання цього закону. Відпустки – це компетенція Мінекономіки і трудового законодавства. Ідеально, коли мама має змогу залишатися з дитиною хоча б до одного року, але ситуації бувають різні. Тому така опція має бути, але виключно за вибором батьків, якщо батьки самі ухвалюють рішення раніше повернутися до роботи. Це про вибір, а не примус», – підкреслила Анастасія Коновалова.

Читати на The Page