Facebook Pixel

«Іда» змусить США купувати більше нафти в Росії

Ураган «Іда». США змушені імпортувати більше нафти з РФ. Фото: Flickr

Ураган «Іда». США змушені імпортувати більше нафти з РФ. Фото: Flickr

Ураган «Іда», який накрив узбережжя Мексиканської затоки в США ще 29 серпня і майже паралізував нафтодобування в регіоні, дасть змогу Росії збільшити свою частку на американському нафтовому ринку. Експерти, на яких посилається Bloomberg, спрогнозували, що цього та наступного місяців Сполучені Штати збільшать обсяги імпорту російської нафти марки Urals.

Вибір на користь саме російської сировини пояснюється тим, що в Мексиканській затоці видобувають аналогічний середньокислий сорт нафти. Зростання попиту на Urals впливає на його вартість. Натепер ціна на цей сорт збільшилася до свого семимісячного максимуму — до $69,9 за барель (+0,13% за добу). Ціна за барель Brent становить $72,7 (+0,14%), за барель WTI — $69,3 (+0,09%). Ціни підвищуються навіть попри те, що ОПЕК збільшить обсяги видобування.

Сполученим Штатам потрібно буде багато нафти для повторного запуску нафтопереробних заводів у постраждалому від урагану регіоні. Як очікується, це станеться після відновлення електропостачання в Луїзіані.

Telegram Logo

Додатково. Зі свердловин на шельфі США в Мексиканській затоці видобувають приблизно 1,8 млн барелів нафти на добу, що становить 16% щоденного обсягу видобутку в країні. Натепер «Іда» позбавила США 20,6 млн барелів нафти — це більше, ніж будь-який інший ураган за останні 13 років. Щоб пом’якшити удар, завданий руйнівною стихією, американське Міненерго почало «позичати» нафту нафтопереробникам зі своїх стратегічних запасів. За офіційними даними, з них цей момент було взято 1,8 млн барелів.

Контекст. Росія посідає друге місце серед іноземних постачальників нафти в США. Як свідчать дані Управління енергетичною інформацією США, в червні 2021 року РФ експортувала до країни 25,4 млн барелів нафти. Перевершити цей результат вдалося Канаді: за цей самий період вона ввезла 137,6 млн барелів.

Коментарі

Всі новини