Facebook Pixel

Потенційно смертельний ураган. «Іда» знеструмив Новий Орлеан і розвернув течію Міссісіпі

Ураган «Іда», який накрив узбережжя Мексиканської затоки в США і якому надали категорію «винятково небезпечний», вивів із ладу систему електропостачання в місті Новий Орлеан (штат Луїзіана).

Як пише DW, наразі в Новому Орлеані, за інформацією Міністерства внутрішньої безпеки США, немає електроенергії — її виробляють за допомогою генераторів.

Водночас Bloomberg пише, що ураган розвернув течію річки Міссісіпі. Так, за даними органів по боротьбі з повенями, річка тече у зворотному напрямку на південному сході Луїзіани, що пов'язано з тим, що «Іда» викидає на берег великі обсяги морської води.

Крім того, повідомляється про одного загиблого в місті Батон-Руж, якого привалило деревом.

Нагадаємо, що напередодні ураган обрушився на узбережжя Мексиканської затоки поривами вітру зі швидкістю 240 км/год. Згідно з інформацією на сайті Національного центру зі спостереження за ураганами США, рівень небезпеки вже знизили з четвертого до першого. Водночас президент США Джо Байден повідомив, що «Іда» може бути потенційно смертельним ураганом. За його словами, він містить загрозу для життя людей і може призвести до колосальних руйнувань за межами узбережжя.

Контекст. Найбільш руйнівним у США став ураган третьої категорії «Катріна» у 2005 році. Він накрив узбережжя Міссісіпі та Луїзіани, призвів до загибелі 1,8 тис. осіб і став причиною повені в Новому Орлеані.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉