Facebook Pixel

Огляд ринків. Ураган і коронавірус гривні не перешкода

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Світову інвестиційну спільноту наприкінці місяця хвилюватимуть такі питання: ураган у США та його наслідки на ринку енергоресурсів, ситуація в Афганістані та політичний розклад між країнами — торговельними партнерами, поширення коронавірусу та ситуація навколо вакцинації у світі, а також політичні кроки Китаю.

Ураган Іда у США завдав останнього удару по Луїзіані в неділю, загрожуючи спричинити масштабні повені й руйнування в Новому Орлеані. Така ситуація неодмінно вплине на зростання цін на товарно-сировинному ринку і, вірогідно, призведе до нового сплеску побоювань щодо інфляційного тиску.

Інфляційні ризики загрожують не лише розвиненим країнам, а й Україні зокрема. Однак цього тижня це не стане приводом для зниження вартості гривні. Національна валюта все ще буде під впливом чинників монетарної політики, попиту на валюту в країні та припливу коштів експортерів у казну. Діапазон коливання курсу продажу долара США в банках України в середньому буде в межах 26,6 — 26,8 грн.

ЦБ Китаю закликав «триматися далі» від криптовалюти та прирівняв роботу з криптою до спекуляції. Крім того, в Китаї мають намір виявляти закордонні криптобіржі та блокувати їх, а місцевих трейдерів притягувати до відповідальності за активну діяльність у цьому напрямку. Ми пам'ятаємо, що навесні поточного року, коли в Китаї пройшли масові блокування криптомайнерів, вартість криптовалюти в усьому світі просіла. Тобто зниження ділової активності в цій країні сприяло просіданню цін на криптовалюту. Відповідно, тепер можна чекати, що ситуація повториться. Отже, зниження попиту на захисні криптовалюти збільшить попит на захисне золото. З поточного показника 1820 доларів США за тройську унцію ціна зросте до найвищого рівня травня 2021 року — 1900 доларів США за тройську унцію. Крім того, китайський центробанк всіляко намагається нав'язати цифровий юань як безапеляційний засіб платежу на території Китаю. Такий тренд можуть підхопити інші країни в найближчому майбутньому.

Серед важливих релізів увагу варто звернути на такі.

У вівторок, 31 серпня, США планують завершити виведення майже всіх військ з Афганістану. Міністри юстиції та внутрішніх справ ЄС проведуть екстрене засідання щодо Афганістану.

У середу, 1 вересня, США опублікують кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі від ADP, більшість країн світу опублікують індекс зміни ділової активності у виробничому секторі. Крім того, відбудеться міністерська зустріч ОПЕК+.

У п'ятницю, 3 вересня, США опублікують кількість робочих місць у несільськогосподарському секторі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора