Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна російської експортної нафти досягла від'ємної позначки

Падіння світових цін на нафту спровокувало зниження цін на нафтовому ринку Росії до від'ємних значень. Це сталося через формулу розрахунку котирувань: витрати на транспортування та мито з боку продавця виявилися більшими за середню ціну Urals, що й призвело до такої ситуації.

Водночас котирування західносибірської нафти Argus за формулою, що передбачає доставку до труби саме продавцем (Free in pipe, fip), 30 березня склали мінус 1 тис. рублів за тонну, а 31 березня вже мінус 1,2 тис. рублів за тонну, повідомляє Argus Media.

Подібна ситуація не сподобалася учасникам ринку, адже ціни на постачання нафти за контрактами базуються на місячному значенні формули.

За підсумками березня формула Argus fip залишилася в додатній зоні попри падіння на 12,5 тис. рублів, якщо порівняти з показниками лютого.

Олнак доходність продажів російської нафти може стати нульовою, або навіть від'ємною у разі тривалого впливу низьких цін.

Контекст. Експортний сорт російської нафти Urals впав у ціні до $13 за барель (cif Роттердам), що є мінімальним показником з 1999 року. Сорт Urals коштує трохи дешевше за еталонну північноморську суміш Brent – зараз дисконт становить майже $4,8 за барель з поставкою в Роттердам на умовах cif.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини