Facebook Pixel

Ураган «Іда». Нафтовидобування в Мексиканській затоці й досі паралізовано

Ураган «Іда»: скільки нафти втратили США й коли відновиться видобуток. Фото: Flickr

Ураган «Іда»: скільки нафти втратили США й коли відновиться видобуток. Фото: Flickr

Ураган «Іда», який обрушився на узбережжя Мексиканської затоки 29 серпня, практично паралізував видобуток нафти в регіоні. З огляду на масштаби завданої шкоди, «Іда» став одним із найдорожчих стихійних лих із 2005 року, коли урагани зупинили нафто- й газовидобування на кілька місяців, пише Reuters.

Вітри «Іди», швидкість яких становила 240 км на годину, зупинили значну частину морського видобутку нафти та газу більш як на тиждень. Також вони пошкодили платформи й берегові допоміжні споруди. Наразі, через 10 днів після урагану, майже 79% морського видобутку нафти в регіоні залишається паралізованим.

Зі свердловин на шельфі США в Мексиканській затоці видобувають приблизно 1,8 млн барелів нафти на добу, що становить 16% щоденного обсягу видобутку в країні.

Telegram Logo

Наразі ринок втратив майже 17,5 млн барелів нафти. Як очікується, зупинка триватиме ще декілька тижнів. Аналітики підрахували, що ураган може скоротити загальний видобуток у США цього року на 30 млн барелів.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації (EIA), видобуток у Мексиканській затоці США цього року знизився проти попереднього року на 12,6% — до 1,28 млн барелів на день. За даними EIA, загальний видобуток нафти в США впав на майже 5%.

Відновлення видобутку після стихії залежатиме від часу, який потребуватиметься для ремонту ключових морських нафто- й газотранспортних споруд.

Контекст. Збитки скорочують нафтовий експорт США саме тоді, коли ціни на нафту становлять приблизно $70 за барель через обмеження з боку групи країн-виробників ОПЕК, що тривають, й очікування ринку щодо попиту.

За даними Oil Price, станом на 8 вересня ціна на нафту марки Brent становить $72,1 за барель, WTI – $68,8.

Коментарі

Всі новини