Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

УПЦ МП хоче заснувати парафії за кордоном для українських біженців. Просить ДПСУ випустити єпископів

УПЦ МП задумали створити свої парафії за кордоном – що відомо. Фото: Pixabay

УПЦ МП задумали створити свої парафії за кордоном – що відомо. Фото: Pixabay

Українська православна церква Московського патріархату звернулася до Держприкордонслужби з проханням випустити за кордон своїх єпископів. Це потрібно для того, щоб ієрархи мали змогу організувати парафії УПЦ МП для українських біженців у тих країнах, куди вони змушені були втікати від війни. Про це йдеться в листі очільника УПЦ митрополита Онуфрія на адресу керівника ДПСУ Сергія Дейнека, пише LB.ua.

Quote«Зокрема, глава УПЦ МП просить дозволити виїзд керуючому справами УПЦ митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію (Паканичу), одному з найбільш проросійських діячів УПЦ МП. Також у списку митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (Єгоренко), архієпископ Шепетівський і Славутський Євсевій (Дудка), єпископ Ірпінський Лавр (Березовський) та єпископ Бородянський Марк (Андрюк)», — пише видання.

Контекст. Наприкінці травня, за даними «УП», Українська православна церква Московського патріархату адміністративно відокремилася від РПЦ, але зі збереженням духовного спілкування.

У липні Православна церква України звернулася до Константинопольського патріархату з проханням притягнути єпископа Російської православної церкви Кирила (Володимира Гундяєва) до канонічної відповідальної та позбавити його права посідати престол.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини