Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ПЦУ просить вселенський патріархат позбавити єпископа РПЦ Кирила права займати престол

ПЦУ звинуватила патріарха Кирила у єресі. Фото: Wikipedia

ПЦУ звинуватила патріарха Кирила у єресі. Фото: Wikipedia

Православна церква України звернулась до Константинопольського патріархату із проханням притягнути єпископа Російської православної церкви Кирила (Володимира Гундяєва) до канонічної відповідальної та позбавити його права займати престол. Відповідний лист опублікований на сайті ПЦУ.

Синод ПЦУ попросив також засудити доктрину «руського міру» та визнати її єретичною.

Quote«Заперечення свободи цілих народів поєднується у світогляді патріарха Кирила та його однодумців з расистською за своїм духом теорією, відповідно до якої росія та «руській мір» є чимось принципово кращим та вищим за інші народи, а історичні сусіди росії — українці та білоруси — мають право на існування та майбутнє винятково як частина російської дійсності. Цілком логічною у рамках цієї расистської концепції, що ділить народи та держави на «справжні» та «штучні», виглядає і принципове заперечення права народу України на повну канонічну церковну самостійність (автокефалію) та власне державне буття», — вказано у листі.

В ПЦУ також наголосили на тому, що ідеологія РПЦ є загрозою не лише для України, а й для всього православного світу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Починаючи як мінімум з жовтня 2018 року, усі дії патріарха Кирила підпорядковані конкретній політичній меті. Він прагне радикально збільшити присутність РПЦ за межами росії, максимально послабити Вселенський Патріархат та грекомовні Помісні Церкви й у такий спосіб нав’язати православному світові гегемонію і диктат Московського патріарха», — підкреслює у зверненні синод ПЦУ.

Контекст. Нагадаємо, 6 липня представники духовенства Православної церкви України та Української православної церкви (Московського патріархату) провели історичну зустріч, під час якої погодили так звану «декларацію порозуміння» й закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ і ПЦУ.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини