Facebook Pixel

Університет Хопкінса визнав локдауни шкідливими і від них потрібно відмовитись

Практика локдаунів дало мінімальний ефект як міру стримування поширення коронавірусної інфекції та фактично продемонструвало неефективність такого заходу.

Про це йдеться у дослідженні американського Університету Джонса Хопкінса, передає Fox News.

Дослідження показало, що локдауни в США та Європі знизили смертність від COVID-19 лише на 0,2%. Однак самі коронавірусні обмеження завдали величезної шкоди в економіці та соціальній сфері людства.

«За підсумками метааналізу було зроблено висновок про те, що локдауни мали мінімальний, а то й близький до нульового ефект на стан здоров'я населення, але там, де вони вводилися, вони спричинили величезні економічні та соціальні витрати», — йдеться у дослідженні.

Співробітники інституту також назвали ще одне шкідливе слідство локдаунів – обмеження доступу людей до безпечних місць. Відмова від відвідувань пляжів, парків або обов'язкове використання масок на відкритому повітрі лише посилює питання зі здоров'ям у той час. Коли його потрібно зміцнювати.

Негативний вплив локдаунів виявився таким чином: зростання безробіття, зниження якості освітнього процесу, збільшення випадків домашнього насильства та передозування медичними препаратами.

У США через передозування з травня 2020 року до квітня 2021 року кількість смертей зросла на 28,5% до 78 056 смертей у порівнянні з аналогічним попереднім періодом. Показник домашнього насильства у країні зріс на 8,1%.

Висновок напрошується сам собою — введення локдаунів є марною мірою і від неї слід відмовитися.

Найефективнішим заходом автори дослідження вважають самоізоляцію хворих. З урахуванням усіх плюсів та мінусів цей захід дозволив знизити смертність від COVID-19 на 2,9%. Тут також не все гладко: міра дозволила обмежити поширення інфекції, але при цьому посилила її концентрацію. Зокрема, самоізоляція негативно позначилася на близькому оточенні ізольованого хворого.

Зазначимо, що глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус нещодавно повідомляв про «тривожне зростання смертності» в більшості регіонів планети. При цьому у тій же ВООЗ вважають, що знімати всі обмеження рано.

Університет Джоонса Хопкінса (Johns Hopkins University) — приватний дослідницький університет, заснований Джонсом Хопкінсом в місті Балтімор, Меріленд, США. Філії університету розташовані також у Нанкіні (Китай) та Болоньї (Італія). У 2013 році виш зайняв 17-е місце в Академічному рейтингу університетів світу та 11-е місце у рейтингу CSIS R&D найбільших підрядників військових замовлень. З університетом пов'язана наукова та дослідницька діяльність 36 лауреатів Нобелівської премії, які працювали тут у різний час, університет Хопкінса один із найцитованіших у світі.

Подякувати 🎉