Facebook Pixel

Компанія співвласника «АТБ» інвестувала $5 млн в український робототехнічний стартап Deus Robots

Компанія BGV Trident Capital, заснована Іллею Пономарьовим та Геннадієм Буткевичем (співвласник «АТБ»), інвестувала $5 млн у стартап із виробництва роботів Deus Robots, створений Павлом Пікуліним у 2018 році. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Залучені інвестиції будуть використані для організації серійного виробництва роботів для складської логістики, а також розширення кількості розробників в Україні та виходу компанії на міжнародні ринки. Планується, що до кінця 2022 року розпочнеться серійне виробництво обсягом близько 400 роботів на місяць. Ці роботи будуть використовуватися для автоматизації логістичних процесів. Досі Deus Robots розвивалася на особисті інвестиції своїх засновників. Зокрема, Павло Пікулін уже проінвестував понад $1 млн власних коштів у розвиток проєкту. У 2021 році Deus Robots випустила та здійснила постачу замовникам 40 роботів.

Quote«На будь-якому складі є низка завдань, які вирішуються людьми: це сортування, комплектація замовлень і перевезення вантажів. Ми розробляємо робототехнічні рішення для цих завдань. Натепер у нас є три роботи: для сортування товарів і посилок, для перевезення стелажів і для перевезення палет. Наступного року з'являться три нові моделі роботів, які вирішуватимуть інші завдання, наприклад зможуть забирати товар із полиць та стелажів», — розповів Пікулін.

За його словами, ринок робототехніки — перспективний напрямок для інвестування. Уже тепер у портфелі Deus Robots є замовлення на постачання понад 400 роботів у 2022 — 2023 роках.

Quote«Один наш робот може працювати приблизно 18 годин на добу. Це перевищує робочий день вантажника або менеджера складу, у яких робочий день триває вісім годин. А додайте вихідні, відпустку, лікарняні та інші адміністративні витрати, пов'язані з наймом людей (навчання, транспортні витрати тощо)», — пояснив Пікулін.

Зазначається, що розвитку робототехніки в Україні сприяє партнерство з компанією «Нова Пошта». Роботи DEUS Robots уже тестуються в логістичному ланцюжку у процесах сортування та переміщення вантажів компанії.

За словами автора Deus Robots, помітний ефект використання роботів можна побачити і в інших сферах, зокрема будівельній, у якій компанія також планує розвиватися в майбутньому. Проте нині головний фокус компанії — логістика. У світі бурхливого розвитку онлайн-торгівлі, ритейлу, поштових сервісів логістика має високий потенціал роботизації.

Quote«Створення роботів — один із найперспективніших напрямків розвитку високих технологій. Заміна ручної праці на працю машин — давня мрія людства, і я радий, що українська компанія стала в авангард цього процесу. Ми як інвестори допомагатимемо цьому всім, чим зможемо, і сприятимемо глобальному успіху Deus Robots», — цитується керівний партнер BGV Trident Capital Ілля Пономарьов.

Робототехнічна компанія Deus Robots, що займається розробленням, виробництвом і продажем високотехнологічного обладнання для логістики, заснована 2018 року в Києві. Вона спеціалізується на розробленні технологій для автономних мобільних роботів (AMR) та їх виробництві.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉