Україна запропонувала розширити Угоду про асоціацію з ЄС

Українські делегати на засіданні Комітету асоціації Україна-ЄС запропонували доповнити Угоду про асоціацію у сфері юстиції, поглибити секторальну інтеграцію в галузі енергетики та на цифровому ринку.

Про це 6 листопада повідомив віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євро-атлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Також українська сторона представила своє бачення децентралізації та європейської інтеграції. Для цього Україна запропонувала створити офіси європейської інтеграції в усіх регіонах України.

Telegram Logo
Quote«Ми також запропонували ЄС розпочати офіційний діалог щодо кібербезпеки, зміни клімату та підкреслили, що тема, яку нова Європейська комісія визначила для себе пріоритетною, а саме так звана європейська зелена угода, важлива для України, і ми готові брати участь у досягненні її цілей», — розповів міністр.

Кулеба запевнив, що європейські партнери сприйняли українські ініціативи позитивно та висловили готовність над ними працювати.

Контекст

  • У Мінекономіки повідомили, що Європейський Союз і Україна готові до перегляду Угоди про асоціацію в частині торгівлі вже цієї осені.
  • Раніше в інтерв'ю The Page заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — торговий представник України Тарас Качка заявляв, що зараз уряд надолужує так звані left overs — те, що було недопрацьовано. А Верховна Рада, у свою чергу, приймає багато потрібних і актуальних законів, робота над якими не була завершена за попередньої влади.

Чинна Угода передбачає входження України в Поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі ЄС. А з наближенням українського законодавства до стандартів ЄС це забезпечить і подальшу економічну інтеграцію з внутрішнім ринком Європейського Союзу. Це означає ліквідацію майже всіх тарифів і бар'єрів у торгівлі товарами, в наданні послуг та в інвестуванні (особливо в енергетичній галузі). Прийняття правил ЄС дозволить Україні отримати доступ до його ринків, зокрема до сфери держзакупівель.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини