Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Що Україна представить на форумі в Давосі 2023: короткий гайд по програмі

Україна в Давосі: Зеленський, проект Ukraine is You та Український дім. Фото: WEF

Україна в Давосі: Зеленський, проект Ukraine is You та Український дім. Фото: WEF

Всесвітній економічний форум в Давосі 2023 року пройде під знаком України, і це не просто якісь гучні слова.

В аналітичному звіті The Global Risks Report 2023, який підготували організатори Давоса, війна в Україні згадується 31 раз, пандемія COVID-19 — 44. Іншими словами, війна рф проти України — яку автори називають «війною в Україні», майже не збиваючись на «російсько-український конфлікт» — майже офіційно визнана другим по масштабу фактором ризику для світової економіки.

Тому участь України в форумі цього року велика як ніколи. Мета — нагадати світовій спільноті, що саме потрібно Україні для переможного результату в великій війні, яка триває вже майже 11 місяців. Нагадати про величезний внесок нашої країни у глобальну продовольчу безпеку. Про постійні атаки на енергетичну інфраструктуру та про те, яка підтримка потрібна терміново. Привернути увагу до героїчних захисників, героїв волонтерства та представників України в гуманітарному світі.

Quote«Цього року плануємо ще маштабніше представити Україну в Давосі під час форуму. Минулого року ми мали позитивний досвід з Russian War Crimes House, який розмістили у приміщенні, де кожного року був рашистський дім. Цього року орендували велику будівлю, де у партнерстві з ОПУ зробимо багатофункціональну платформу, яка вмістить і виставку, і панельні дискусії», — розповіли The Page в Фонді Віктора Пінчука.

Фонд Віктора Пінчука вже понад 17 років представляє Україну в Давосі під час Всесвітнього економічного форуму. Цього року для організації участі країни фонд об’єднався із Horizon Capital та Western NIS Enterprise Fund.

Що саме Україна приготувала для світової спільноти в Давосі, можна зрозуміти з програми Українського дому. The Page зібрав найцікавіші події та імена.

1

Понеділок, 16 січня

Відкриття Українського дому в Давосі

Український дім вже вп’яте повертається у Давос, щоб об’єднати та поінформувати світову спільноту про війну росії проти України, підкреслили його організатори.

Він відкриває двері для гостей за адресою Promenade 59, Давос 16 січня з 17:00, та працюватиме до 19 січня до 22:00.

Організатори анонсували, що на відкритті гостей привітають амбасадори проєкту United24 — американський астронавт Скотт Келлі, українська тенісистка Еліна Світоліна та футболіст Андрій Шевченко (по відеозв’язку).

Український дім вже вп’яте повертається у Давос. Фото: Фонд Віктора Пінчука

Український дім вже вп’яте повертається у Давос. Фото: Фонд Віктора Пінчука

2

Вівторок, 17 січня

Презентація проєкту Ukraine is You

Проєкт Ukraine is You в Давосі представлять Фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre, у співпраці з Офісом Президента України. Проєкт працюватиме з 17 по 19 січня у спільному просторі з Українським домом у Давосі.

Презентація проєкту запланована на 17 січня об 11:30 за київським часом. Пряма трансляція відкриття буде доступна за посиланням, повідомили в прес-службі Фонду.

Спікерами на відкритті Ukraine is You стануть:

 • Анджей Дуда, президент Польщі;
 • Пекка Хавісто, міністр закордонних справ Фінляндії;
 • Віктор Пінчук, засновник Фонду Віктора Пінчука;
 • Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України (відеозв’язок);
 • Іван Федоров, мер Мелітополя;
 • Дар’я Герасимчук, уповноважена Президента України з прав дитини;
 • Олександр Радчук, який знаходився у російському фільтраційному таборі;
 • Ольга Цілинко, волонтерка з Херсону, та її син.

Організатори підкреслюють, що гості проєкту Ukraine is You зможуть на мить відчути себе українцями та отримати досвід спільного переживання моментів сили українців, здатних відстоювати власну свободу, всупереч стражданням, яких зазнали та продовжують зазнавати багато українців під час російської агресії.

Виставка відеоробіт з нещодавно звільненого Херсона з його величчю, небезпекою та стражданнями від російської окупації, вкотре наголосить на тому, що те, що відбувається в Україні, становить не меншу загрозу для всього світу. В експозиції представлений фільм, змонтований з тисяч фотографій та свідчень очевидців російських воєнних злочинів в Україні, а також зокрема інформативні карти та статистичні дані.

Ще одна частина проєкту — це триденна дискусійна програма. Міжнародні мислителі, експерти та свідки подій обговорюватимуть напад росії на Україну, російські воєнні злочини, а також потенційні можливості захисту та відновлення життя і свободи.

Дискусія «Захищаючи нашу свободу: українська відвага на передовій»

О 12:00 за східноєвропейським часом європейці зможуть почути про безмежну сміливість захисників України — від них самих. Виступатимуть Єгор Фірсов (по відеозв’язку), український юрист, військовий медик, водій-евакуатор і стрілець; Масі Найєм, український юрист, лейтенант ЗСУ, який був важко поранений влітку; Юлія (Тайра) Паєвська, військовослужбовець України, фельдшер, волонтер; Ілля (Гендальф) Самойленко, заступник командира окремого загону спеціального призначення Нацгвардії «Азов».

3

Середа, 18 січня

Програма Українського дому

На цей день в Українському домі заплановані дискусійні панелі «Від захисту культурної спадщини України до сприяння інвестиційним перевагам у всьому світі», «Нагодувати найбільш уразливих: внесок України у глобальну продовольчу безпеку», «Інвестиційні можливості для Європи: зараз та в мирний час», та «Історії з економічного фронту: бізнес і фінансова стійкість у воєнний час».

Зеленський дасть інтерв’ю головреду Time

О 18:30 за центральноєвропейським часом в Українському домі Президент України та людина року 2022 Володимир Зеленський дасть інтерв'ю головному редактору журналу Time Едварду Фельзенталю. Нагадаємо, Time назвав Зеленського та український дух символами 2022 року.

Як анонсовано, розмова Зеленського та Фельзенталя стосуватиметься поглядів Президента на майбутнє. Це інтерв'ю, яке буде проведено по відеозв'язку, стане вже третім щорічним виступом Зеленського в Давосі. Воно транслюватиметься на YouTube-каналі Українського дому.

18 січня Зеленський в прямому ефірі дасть інтерв'ю головному редактору журналу Time, який визнав Президента України людиною 2022 року — разом з Духом України.

18 січня Зеленський в прямому ефірі дасть інтерв'ю головному редактору журналу Time, який визнав Президента України людиною 2022 року — разом з Духом України.

4

Четвер, 19 січня

Український сніданок

19 січня зранку Фонд Віктора Пінчука проведе традиційний Український сніданок.

В минулі роки на сніданку виступали Карл Більдт, Александр Кваснєвський, Броніслав Коморовський, Кріс Паттен, Джордж Сорос, Домінік Стросс-Кан, Томас Фрідман та Арсеній Яценюк. Перший український сніданок у Давосі відбувся у січні 2005 року, коли корпорація Віктора Пінчука «Інтерпайп» стала першим українським корпоративним членом WEF.

Дискусії про Україну

З 12:00 до закриття ввечері 19 січня Український дім відкриє двері ще для кількох дискусій.

Серед них — відео-зв’язок з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою «Шлях до перемоги: Розмова з головним дипломатом України», панель про відновлення країни «Від термінового до стійкого: відбудова міст в Україні», про трансформацію енергетичної галузі «Енергетична інфраструктура України: від руйнування до стійкості» та погляд в майбутнє «Завершення війни – поле військової та інформаційної битви».

19 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба онлайн відповість на питання в дискусії «Шлях до перемоги: Розмова з головним дипломатом України»,

19 січня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба онлайн відповість на питання в дискусії «Шлях до перемоги: Розмова з головним дипломатом України»,

5

Хто представлятиме України в Давосі на місці та онлайн

Організатори Українського дому анонсували, що в подіях українського проекту в Давосі візьмуть участь:

 • Юлія Свириденко, перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі
 • Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України
 • Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України
 • Ростислав Шурма, заступник керівника Офісу Президента України
 • Єгор Чернєв, народний депутат України, голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО
 • Рустем Умеров, голова Фонду державного майна України
 • Олексій Чернишов, голова правління НАК «Нафтогаз України»
 • Віталій Кличко, мер Києва
 • Олександр Сєнкевич, мер Миколаєва
 • Андрій Садовий, мер Львова
 • Сергій Сухомлин, мер Житомира
 • Д-р Вернер Хойєр, президент Європейського інвестиційного банку
 • Оділь Рено-Бассо, президент Європейського банку реконструкції та розвитку
 • Махтар Діоп, керуючий директор Міжнародної фінансової корпорації
 • Керсті Кальюлайд, президентка Естонії (2016-2021), головна представниця ініціативи Генерального секретаря ООН «Кожна жінка, кожна дитина», член Наглядової ради YES
 • Хосе Андрес, засновник гуманітарної організації World Central Kitchen
 • Скотт Келлі, американський астронавт, амбасадор United24
 • Еліна Світоліна, українська тенісистка, амбасадорка United24
 • Андрій Шевченко, український футболіст, амбасадор United24 (відеозв’язок)
 • Ярослава Гресь, координатор United24
 • Майкл Каппоні, засновник та президент Global Empowerment Mission
 • Сімонас Кайріс, міністр культури Литовської Республіки
 • Масі Найєм, адвокат, офіцер, лейтенант Збройних Сил України
 • Ілля («Гендальф») Самойленко, український військовослужбовець, офіцер-розвідник Національної гвардії України
 • Юлія («Тайра») Паєвська, українська військовослужбовиця, парамедикиня, волонтерка
 • Христина Волер, директор Українських ініціатив при фундації родини Темертей
 • Олена Кривенко, волонтер, голова правління благодійної організації «Коло»
 • Ірина Кондратова, головний лікар Харківського обласного перинатального центру
 • Енді Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні
 • Бен Дріггс, президент Global High Growth Regions, Honeywell
 • Макс Ляшко, генеральний директор Parimatch
 • Марта Послад, директор з питань громадської політики у Центральній та Східній Європі та Трансатлантичному регіоні, Google
 • Алекс Лонг, директор з питань громадської політики та перспективних територій в регіоні Європи, Близького Сходу та Африки, Netflix
 • Юлія Бадрітдінова, генеральний директор McDonald’s в Україні, Чехії, та Словаччині
 • Олег Дерев’янко, голова та провідний ідеолог Information Systems Security Partners (ISSP), Україна
 • Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
 • Ірина Озимок, засновниця Міжнародного саміту мерів
 • Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього
 • Занні Мінтон Беддос, головна редакторка The Economist
 • Деніел Курц-Фелан, редактор журналу Foreign Affairs
 • Катя Солдак, шеф-редактор міжнародних видань Forbes Media

По відеозв’язку до виступів та дискусій приєднаються:

 • Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України;
 • Олександр Кубраков, віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України;
 • Олексій Резніков, міністр оборони України;
 • Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України;
 • Герман Галущенко, міністр енергетики України;
 • Давид Арахамія, голова депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу», секретар Національної інвестиційної ради;
 • Кирило Буданов, генерал-майор, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України;
 • Єгор Фірсов, український юрист, військовий медик, водій евакуації та стрілець.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Коментарі
Всі новини