Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Економічний форум «Давос-2022»: Україна в центрі уваги

Всесвітній економічний форум у Давосі 2022

Всесвітній економічний форум у Давосі 2022

Учора, 22 травня, у швейцарському Давосі розпочав роботу Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Його тема – «Історія в поворотний момент: політика урядів і бізнес-стратегії». Уперше після початку пандемії форум проходить в очному форматі, на ньому очікується щонайменше 2500 гостей. З-поміж основних тем — війна в Україні, пандемічна ситуація та подолання змін клімату.

«Щорічні засідання в Давосі цього року стануть найсвоєчаснішими і важливішими із часу створення форуму понад 50 років тому, — заявив засновник ВЕФ Клаус Шваб. — Повернення війни, епідемій, кліматична криза — усі ці руйнівні сили збили зі світового курсу відновлення».

У дискусіях у Давосі візьмуть участь приблизно 50 глав держав та урядів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Президент Володимир Зеленський виступить зі спеціальним зверненням по відеозв'язку сьогодні, 23 травня, о 12:15 за Києвом. На сайті форуму виступ глави Української держави відкриває сесії, зазначені як обов'язкові для перегляду.

Одразу за півгодинним виступом Зеленського за модерації Шваба пройде ще одна обов'язкова до перегляду сесія «Дух стійкості: українські голоси», де з-поміж спікерів будуть перша віцепрем'єр – міністерка економіки Юлія Свириденко, народна депутатка Євгенія Кравчук, гендиректор «Смарт-Холдингу» Юлія Кір'янова та представниця Kyiv Hub Уляна Автономова.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Потім розпочнеться дискусія з братами Кличками, а мер Києва Віталій Кличко 26 травня на окремій сесії обговорить плани відновлення Києва та необхідну допомогу для цього.

В офіційній програмі ВЕФ на 23 травня також є сесія, присвячена реагуванню на гуманітарну кризу в Україні. 25 травня вдень відбудеться спілкування учасників ВЕФ із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, після чого ввечері відбудеться його пресконференція.

Україна також згадується в програмі форуму під час обговорення тем глобальної продовольчої кризи та енергетичної безпеки, холодної війни 2.0 та безпеки Європи, нових міграційних потоків, перегляду політики партнерства ЄС, дискусії щодо повернення Заходу на світову арену та можливої смерті глобалізації. Окрему сесію 26 травня буде присвячено роботі журналістів із висвітлення війни в Україні.

24 травня в «Українському домі» в Давосі відбудеться міжнародний «Дія Саміт» Brave Ukraine з обговоренням тем розвитку мобільної мережі та створення станцій для супутникового інтернету, трансформації управління та нової політики зберігання та обміну даними, радикального спрощення державних послуг і розвитку необанку.

Організували «Український дім» цього року Фонд Віктора Пінчука, Western NIS Enterprise Fund і Horizon Capital.

Середа, 25 травня, в «Українському домі» буде присвячена обговоренню європейських перспектив України та відновленню країни обсягом до $1 трлн. Заявлено участь прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, голів ЄБРР, IFC і шведського фонду SIFEM.

У понеділок, 23 травня, відкриється виставка Russia War Crimes House в будівлі, яка багато років служила місцем «Російського дому» в Давосі. Виставку організували Фонд Пінчука та PinchukArtCentre в партнерстві з Офісом президента, МЗС, виданням «Українська правда» та Українською асоціацією професійних фотографів.

У середу, 25 травня, Фонд Пінчука проведе традиційну дискусію на Українському сніданку: «Яким буде подальший хід війни і як виглядатиме майбутнє України та світу після її закінчення?»

Закриється ВЕФ 26 травня.

Уперше за десятки років у ВЕФ не братиме участь делегація Росії. Форум зупинив відносини з РФ на тлі санкцій США та ЄС.

Коментарі

Всі новини