Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2022 році ЄБРР зафіксував збиток у розмірі 1,7 млрд євро через війну в Україні

ЄБРД визнав збиток в 1,7 млрд євро через війну в Україні. Фото: wbridgefa.com

ЄБРД визнав збиток в 1,7 млрд євро через війну в Україні. Фото: wbridgefa.com

У третьому кварталі 2022 року ЄБРР зафіксував чистий збиток 1,7 млрд євро після прибутку в розмірі 2,5 млрд євро за 2021 рік.

Про це сьогодні, 9 січня, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) повідомив в інвестиційному звіті за грудень 2022 року.

Quote«Конфлікт в Україні й далі безпосередньо впливає на фінансові результати банку», — констатує ЄБРР.

У банку пояснили, що в першому кварталі довелося суттєво переоцінити акції компаній, що базуються в росії, Україні та білорусі, а також значно збільшити очікувані збитки за кредитами, які було видано в трьох країнах. Вартість цих акцій за рік впала більш як на 90%.

Допомога Україні

Банк виділить до 3 млрд євро впродовж 2022 — 2023 років, щоб допомогти українському бізнесу та економіці функціонувати далі. ЄБРР обіцяє підтримувати підприємства та державні послуги в усіх секторах, що постраждали від війни в Україні та сусідніх країнах:

ЄБРР нагадав про глобальні наслідки війни в Україні для економік світу

У банку підкреслили, що темпи зростання виробництва в регіонах, де працює Європейський банк, через війну в Україні уповільнилися із 6,8% у 2021-му до 2,3% у 2022 році. Також ЄБРР прогнозує у 2023 році зростання 3%, нагадуючи, що на інфляційні процеси в регіоні все сильніше тисне скорочення постачань російського газу.

Банку довелося кардинально переглянути власний прогноз щодо зростання глобальної економіки на тлі високої інфляції, сповільнення розвитку в Китаї та наслідків війни в Україні.

  1. Є також додаткові ризики падіння, якщо бойові дії посиляться або на російські енергетичні та сировинні товари буде накладено додаткові обмеження на експорт/імпорт.
  2. Росія є важливим торговим партнером для деяких економік, особливо на Кавказі, а також у країнах Балтії та Центральної Азії.
  3. Україна щільно інтегрована у виробничі ланцюги постачання в Центральній Європі.
  4. Багато економік у регіонах ЄБРР дуже залежать від російського газу. Газ є найбільшим джерелом для виробництва тепла, у деяких економіках він також важливий для виробництва електроенергії.
  5. Споживання електроенергії в регіонах ЄБРР є високим, як порівняти з рівнем розвитку країн; ВВП також є більш енергомістким, ніж у розвиненій Європі.
  6. Середня інфляція сягнула 16,5% у липні 2022 року в країнах операцій ЄБРР – вона стала двозначною в понад 80% економік у регіонах ЄБРР.
  7. Високі ціни на продовольство та енергоносії, збої в ланцюжку постачань, а в деяких економіках обмежені ринки праці та суттєве зростання заробітної плати сприяють зростанню інфляції.
  8. Більшість валют у регіонах ЄБРР ослабли з початку війни.
  9. 88% центральних банків у країнах операцій ЄБРР підвищили облікові відсоткові ставки з травня 2021 року до липня 2022 року.
  10. Понад дві третини країн операцій ЄБРР запровадили субсидії на споживання палива.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини