Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінфін України розраховує на $38 млрд фіндопомоги від партнерів у 2023 році

Мінфін України розраховує на $38 млрд фіндопомоги країні від партнерів в 2023. Фото — CES

Мінфін України розраховує на $38 млрд фіндопомоги країні від партнерів в 2023. Фото — CES

Міністерство фінансів сподівається, що міжнародні партнери України нададуть $38 млрд фінансової допомоги у 2023 році, щоб закрити дефіцит бюджету. Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив під час дискусії «Як українська економіка пережила 2022-й рік» у Центрі економічної стратегії 19 грудня.

Він нагадав, що Єврокомісія вже затвердила програму макрофінансової допомоги Україні на 18 млрд євро. Також «з боку Сполучених Штатів йдеться про $9,9 млрд допомоги в бюджет», додав міністр. Залишок — приблизно десять мільярдів доларів — український уряд розраховує отримати від Канади, Японії та інших країн G7.

QuoteУряд свідомо пішов на інфляційні ризики, коли у квітні — травні НБУ запустив друкарський станок.

Загальна сума міжнародної макрофінансової допомоги Україні за 10 місяців 2022 року становить $28 млрд, потреби ще на $12 млрд «монетарним фінансуванням» закрив Нацбанк. Водночас країна щомісяця потребувала додатково $5 млрд.

Марченко визнав, що уряд свідомо пішов на інфляційні ризики, коли у квітні — травні НБУ запустив друкарський станок.

Quote«Дуже сподіваюся, що наступного року ми будемо дуже обережні в частині монетарного фінансування й щонайменше намагатимемося наблизили його до нуля», — підкреслив міністр фінансів України.
Quote«НБУ вітає позицію Мінфіну щодо фінансування дефіциту бюджету з неемісійних джерел», — прокоментував голова Національного банку України Андрій Пишний.

Він нагадав, що попри війну українські 30% інфляції на кінець року — це менше, ніж 34% у сусідній і мирній Молдові. Польща теж потерпає від інфляції — тут вона сягнула 17%.

Quote«2022 рік показав, що українська банківська система функціонує навіть за найгірших умов», — додав голова НБУ.
Міжнародна фінансова допомога в 2022 році сягнула $28 млрд, або 60

Міжнародна фінансова допомога в 2022 році сягнула $28 млрд, або 60

За даними старшого економіста ЦЕС Юрія Гайдая, загальна сума міжнародної фінансової допомоги бюджету України сягнула на 19 грудня $28,1 млрд. Іноземне фінансування цього року склало 60% усіх додаткових надходжень.

Quote«Важливо забезпечити стабільне зовнішнє фінансування на 2023 рік, оскільки дефіцит бюджету перевищить $38 млрд», — додав Гайдай.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини