Facebook Pixel

Хмельницька АЕС стане найпотужнішою у Європі, — Галущенко

Хмельницька АЕС стане найпотужнішою у Європі, — Галущенко

Хмельницька АЕС стане найпотужнішою у Європі, — Галущенко

2024 року планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції, два з яких – за сучасною американською технологією AP1000. В результаті ця АЕС стане найпотужнішою в Європі, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Голова Міненерго нагадав, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно, і готовність 3-го енергоблоку на сьогоднішній день є досить високою.

Quote«Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу», — зазначив міністр.

Він розповів, що українська сторона веде тісне співробітництво з американською Westinghouse за двома проєктами: будівництво 3-го та 4-го блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова ще двох реакторів типу АР1000.

Галущенко наголосив, що АР1000 – це технологія, яка ні в Україні, ні в Європі ще не використовувалася. Це американський тип реактора і дуже потужна технологія, яка, зокрема, передбачає нові підходи до безпеки. Наприклад, якщо у разі знеструмлення реактор змушений перейти на резервне живлення і дизель-генератор теж зазнає пошкодження, то навіть у такому разі АР1000 може функціонувати 72 години без жодного ризику аварій. Ці реактори використовуватимуть технології та обладнання виробництва Westinghouse – провідного американського гравця на ринку атомної енергетики. Цей вибір знаменує посилення співпраці України з країнами Заходу у сфері атомної енергетики.

Quote«І з тією потужністю, яку зможуть видавати шість реакторів на Хмельницькій АЕС, вона буде найбільшою в Європі та навіть більшою за потужністю, ніж Запорізька АЕС», — наголосив Галущенко.

За словами міністра, будівництво нових реакторів вимагатиме часу, і швидше за все, може бути введений в експлуатацію 3-й енергоблок ХАЕС – приблизно за 2,5 роки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉