Станом на 2020 рік Україна в півтора рази перевиконала зобов'язання з будівництва потужностей сонячних електростанцій (СЕС), в той час як план зведення вітрової генерації (ВЕС) виконаний тільки на 50%.
«Це говорить про те, що треба переглянути підходи до підтримки тих чи інших технологій», — повідомила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, повідомляє «Укрінформ».
Вона також повідомила, що розподіл квот по будівництву електростанцій, що працюють на поновлюваних джерелах (ВДЕ) шляхом аукціонів стартує тільки в наступному році.
«Опрацьовується можливість провести роботу з міжнародними організаціями, щоб визначити квоти підтримки для ВДЕ, а також оптимальні місця для будівництва, щоб це було прийнятно для енергосистеми, щоб витрати на балансування були мінімальні. Ця робота буде покладена в основу визначення квот», — зазначила Буславець.
Вона також повідомила, що затримка розгляду урядового законопроекту №3658 «Про вдосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» призводить переплати по «зеленому» тарифу майже 1 млрд грн в місяць.
У той же час, прийняття законопроекту №3658 про зниження «зелених» тарифів не вирішить проблему неплатежів і змусить знижувати тариф для ВДЕ та в подальшому.
Контекст. За даними системного оператора «Укренерго», в 2019 році встановлена потужність ВЕС і СЕС в Україні збільшилася в 2,7 рази і досягла 4,7 ГВт. На початок квітня 2020 року цей показник зріс до 5,2 ГВт, що більше того обсягу, який енергосистема України здатна прийняти без серйозних відхилень в роботі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні