Україна перевиконала зобов'язання по сонячним станціям в півтора рази — Буславець

Станом на 2020 рік Україна в півтора рази перевиконала зобов'язання з будівництва потужностей сонячних електростанцій (СЕС), в той час як план зведення вітрової генерації (ВЕС) виконаний тільки на 50%.

«Це говорить про те, що треба переглянути підходи до підтримки тих чи інших технологій», — повідомила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, повідомляє «Укрінформ».

Вона також повідомила, що розподіл квот по будівництву електростанцій, що працюють на поновлюваних джерелах (ВДЕ) шляхом аукціонів стартує тільки в наступному році.

Telegram Logo

«Опрацьовується можливість провести роботу з міжнародними організаціями, щоб визначити квоти підтримки для ВДЕ, а також оптимальні місця для будівництва, щоб це було прийнятно для енергосистеми, щоб витрати на балансування були мінімальні. Ця робота буде покладена в основу визначення квот», — зазначила Буславець.

Вона також повідомила, що затримка розгляду урядового законопроекту №3658 «Про вдосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» призводить переплати по «зеленому» тарифу майже 1 млрд грн в місяць.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

У той же час, прийняття законопроекту №3658 про зниження «зелених» тарифів не вирішить проблему неплатежів і змусить знижувати тариф для ВДЕ та в подальшому.

Контекст. За даними системного оператора «Укренерго», в 2019 році встановлена потужність ВЕС і СЕС в Україні збільшилася в 2,7 рази і досягла 4,7 ГВт. На початок квітня 2020 року цей показник зріс до 5,2 ГВт, що більше того обсягу, який енергосистема України здатна прийняти без серйозних відхилень в роботі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини