Facebook Pixel

Україна отримала перші 500 млн євро від ЄІБ: на що їх спрямують

На рахунок України надійшла перша частина виплат із другого пакета Екстрених заходів солідарності від Європейського інвестиційного банку на суму 1,59 млрд євро. Йдеться про отримання 500 млн євро, повідомляє пресслужба ЄІБ.

Ці кошти буде спрямовано на:

Quote«Перша виплата з пакета підтримки на суму 1,59 млрд євро, що був нещодавно схвалений ЄІБ і підкріплений гарантіями ЄС, матиме реальний вплив на ситуацію на місцях в Україні. Кошти допоможуть країні задовольнити найнагальніші фінансові потреби та відремонтувати ключову дорожню та залізничну інфраструктуру, пошкоджену внаслідок агресії рф. Ця підтримка є надважливою для народу та економіки України», — наголосив Валдіс Домбровскіс, виконавчий віцепрезидент Європейської комісії.

Контекст. Перший пакет Екстреної підтримки надійшов на рахунки України впродовж першого місяця з дня повномасштабного вторгнення путінських військ на українську землю. Його обсяг становив 668 млн євро.

Другий пакет на 1,59 млрд євро складається з двох блоків:

  • перший — негайна підтримка (на 1,05 млрд євро), 500 млн євро з нього було перераховано Україні 14 вересня;
  • другий — відновлення проєктів, які ЄІБ фінансує в Україні. Фінансування обсягом 540 млн євро здійснюватиметься в міру їхньої реалізації.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉