Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Глава ЄІБ Хойєр підтримав багатотрильйонний план післявоєнного відновлення України

Глава ЄІБ Хойєр підтримав багатотрильйонний план відновлення України. Фото: iceg.com.ua

Глава ЄІБ Хойєр підтримав багатотрильйонний план відновлення України. Фото: iceg.com.ua

Вернер Хойєр, президент Європейського інвестиційного банку, висловився за багатотрильйонний план післявоєнного відновлення України.

У розмові з Reuters він висловив думку, що руку допомоги має протягнути не лише Європа, а й увесь світ.

Після Другої світової війни США надали Європі економічну та технічну допомогу в еквіваленті сьогоднішніх грошей приблизно на $200 млрд протягом чотирьох років. Аналогічний план допомоги та його розмір обговорювалися на нещодавніх зустрічах в ООН, МВФ та Світовому банку у Вашингтоні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Скільки коштуватиме відновлення, реконструювати Україну? Цифри літали по кімнаті... але мені цілком ясно одне: йдеться не про мільйони, а про трильйони», — сказав глава ЄІБ.

Раніше він працював міністром закордонних справ ФРН при канцлері Гельмуті Колі після падіння Берлінської стіни. Тому він добре уявляє, що таке відновлення економіки після значних потрясінь у державі. Зараз одна з найвищих офіційних осіб Німеччини в ЄС. Європейський інвестиційний банк, який очолює, зазвичай фінансує інфраструктуру, таку як дороги та мости.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Це виклик для всього вільного світу — переконатись, що ця (підтримка) буде надана. Політичні лідери мають ухвалити рішення якнайшвидше», — сказав Хойєр. «Але я думаю, що нам потрібна структура, яка справді націлена на глобальну аудиторію, а не лише на платників податків у ЄС».

Крах економіки та завзятість Сергія Марченка

Примітно, що міністр фінансів України Сергій Марченко на тлі війни, масових поневірянь та банкрутств продовжує не бачити проблеми. Виплати за зовнішніми боргами справляються копійка в копійку, а в опитуванні списання боргів Україні виявляє завидну завзятість.

2022 року черговий пік виплат за облігаціями припадає у вересні. До погашення потрібно надати майже $1 млрд.

При цьому, за оцінками НБУ, третина українських фірм на даний момент повністю припинили виробництво. ООН оцінює кількість біженців з України майже 6 млн осіб або близько 13% населення.

Скільки коштує відновити Україну та списання боргів

Дослідники з мережі економістів Economic Policy Research оцінюють вартість відновлення України вже у 500–600 млрд євро ($528–$633 млрд) — це більш ніж утричі перевищує річний обсяг виробництва до війни. Прогноз Хойєра припускає, що цей показник може різко зрости.

«У мене таке почуття, що з українцями потрібно буде обговорити, на що найкраще витратити гроші, що надходять із Заходу», — сказав Саїлеш Лад з AXA Investment Managers.

«Ніхто не захоче говорити: «Я чинитиму опір», — додав Рей Цзянь з найбільшого в Європі керуючого фондами Amundi. На його думку, власники облігацій, швидше за все, погодяться на списання боргу. Вони повністю усвідомлюють, що Україна не потрапила б у такі проблеми без вторгнення РФ.

Що насамперед відновлять в Україні

Хойєр сказав, що вже надавши Україні деяке фінансування, ЄІБ має ще 1,5 млрд євро для негайної підтримки, якщо Європейська комісія погодиться на їх використання.

Хоєр сказав, що міжнародна допомога може бути використана для фінансування залізничної інфраструктури для перевезення українського врожаю пшениці з минулого року. За оцінками, експортний потенціал України зараз заблоковано близько 8 млрд євро.

«Україна сидить на величезному багатстві, яке вона не може монетизувати. Це потрібно вирішити».

Він сказав, що деяка фінансова допомога може бути надіслана ще до закінчення конфлікту, наприклад, для ремонту мостів у безпечних частинах країни.

Проте велику невизначеність створює туманні перспективи конфлікту: чи Росія отримає рішучу відсіч або вона залишиться замкненою в черзі заморожених конфліктів, як у Криму з 2014 року.

Коментарі

Всі новини