Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна очікує отримання цілої низки кредитів і грантів від партнерів

Україна отримає цього місяця цілу низку кредитів та грантів. Фото: mof.gov.ua

Україна отримає цього місяця цілу низку кредитів та грантів. Фото: mof.gov.ua

Міністерство фінансів України розраховує на отримання в травні цілої низки кредитів і грантів і від країн-партнерів, і від міжнародних фінансових організацій, але основний інструмент, на який покладаються сподівання, – спеціальні права запозичення (SDR). Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Quote«Маємо великі очікування щодо того, що ми можемо отримати найближчим часом від наших партнерів. Це $500 млн додаткового гранту США, 150 млн євро від Німеччини, італійці погодили новий кредит у розмірі 200 млн євро. Іще 1 млрд доларів (канадських) — від Канади, яка погодила таку суму через адміністративний рахунок МВФ. Ці кошти очікуємо найближчим часом», – сказав він.

Марченко додав, що Японія після переговорів підтвердила додатковий кредит у сумі $300 млн, отримання якого також очікується в травні.

За його словами, з-поміж інших ресурсів, на які розраховує Мінфін цього місяця, — нове фінансування від Нідерландів, $200 млн першого траншу кредиту International Development Association Світового банку (СБ) на $1 млрд, ще $100 млн від СБ на покриття видатків із виплат внутрішньо переміщеним особам, а також $60 млн на покриття соціальних виплат.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Британці через мультидонорський трастовий фонд СБ підтвердили додаткову гарантію до того, що вони вже надали в розмірі $500 млн. По 10 млн євро очікуємо від Латвії та Литви, а також від Австрії, ще $10,5 млн – від Швейцарії, 20,5 млн євро – від Данії. Крім того, Польща та Фінляндія зараз визначають суму та механізм допомоги. Ще 20 млн євро – від Норвегії, також через трастовий фонд. Ісландія в травні має надати 470 тис. євро», – зазначив міністр фінансів.

Він наголосив, що, крім того, Європейський інвестиційний банк має перепрофілювати чинні проєкти на суму майже 1,1 млрд євро, для чого очікується рішення Єврокомісії, також можливе виділення кредиту Францією.

Quote«Але інструмент, на який ми покладаємо основні сподівання, — це спеціальні права запозичення. Був лист прем'єр-міністра до країн – потенційних донорів, які можуть поділитися часткою SDR. Йшлося про 10%. Нині ми працюємо над механікою цього процесу», – зазначив глава Мінфіну.

За його словами, дефіцит держбюджету у квітні становив 89,7 млрд грн проти 80,6 млрд грн у березні. У доходах загального фонду в розмірі 76,2 млрд грн грантова допомога становила 22 млрд грн. Коментуючи озвучений із МВФ необхідний обсяг підтримки в розмірі $5 млрд на місяць і фінансування дефіциту у квітні, Марченко визнав, що коштів надійшло недостатньо, проте проблему, як і в березні, вдалося зняти завдяки управлінню ліквідністю.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини