Facebook Pixel

Японія блокує експорт технологій і високотехнологічних товарів до РФ

Японія оголосила про заборону на експорт 266 найменувань товарів і 26 технологій на виконання накладених на Росію санкцій, запроваджених через російську агресію в Україні.

Japan Today повідомляє, що, за даними Міністерства економіки, торгівлі та промисловості, у п'ятницю, 18 березня, набуде чинності ембарго на експорт 266 товарів. До них входять напівпровідники, обладнання зв'язку та інші передові матеріали. Сюди також входять 26 технологій, включно з програмами проєктування машин для виробництва мікросхем.

Також буде заборонено експорт нафтопереробного обладнання й пов'язаних із ним технологій. Як відомо, Росія — один із найбільших світових виробників нафти, що завдасть непоправної шкоди її економіці.

Крім того, буде суворо заборонено будь-який експорт до 49 російських організацій, пов'язаних із військовими, і двох білоруських організацій, включно з державними установами та виробниками літаків і кораблів.

Цей крок було зроблено після того, як Японія та інші західні країни, зокрема члени Великої сімки, посилили економічні санкції проти Росії. Усе це відбувається на тлі військового нападу на колишню радянську республіку, і ситуація не демонструє жодних ознак покращення.

Білорусь звинувачують у пособництві російській агресії.

США та європейські країни також заборонили постачання продукції військового призначення й товарів загального призначення, які може бути використано для зміцнення потенціалу російських збройних сил.

У міністерстві заявили, що як винятковий захід може бути дозволений експорт до РФ і РБ товарів гуманітарного призначення.

У 2021 році експорт Японії до Росії склав приблизно 860 млрд єн ($7,3 млрд). Основними статтями експорту є транспортні засоби та автозапчастини. За даними Міністерства фінансів, на цю цифру припадає приблизно 1% загального обсягу світового експорту країни в розмірі 83 трлн єн.

Намагаючись ізолювати Росію від світової фінансової системи та економіки, країни G7 видалили ключові російські банки з міжнародної платіжної системи SWIFT і обмежили операції з російським центральним банком.

Минулого тижня лідери Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та США, а також країн Євросоюзу домовилися зробити кроки, щоб позбавити Росію статусу «найбільшого сприяння». Цей статус надавав РФ найкращі умови торгівлі за ключовими напрямами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉