Facebook Pixel

Україна та Канада побудують космодром у Новій Шотландії під запуск ракети «Циклон-4М»

Україна та Канада почнуть будівництво стартового комплексу для запуску космічних апаратів «Циклон-4М» у провінції Нова Шотландія наприкінці 2021 року.

Сторони вже розв'язали всі бюрократичні питання, повідомив віцепрем'єр — глава Мінстратегпрому Олег Уруський.

Деталі реалізації цього проєкту обговорювалися з президентом і головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє.

У проєкті також беруть участь українські підприємства — «Конструкторське бюро «Південне» ім. Янгеля» і «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод» ім. Макарова».

За словами Уруського, Матьє повідомив, що є попередні домовленості з компаніями зі США щодо запуску їхніх супутників українською ракетою-носієм «Циклон-4М».

Перший запуск планується орієнтовно наприкінці 2023 року.

Зі свого боку віцепрем'єр зазначив, що Мінстратегпром у межах своїх повноважень готовий сприяти підприємствам космічної галузі України в реалізації цього проєкту.

Уруський також повідомив, що реалізація деяких аспектів українсько-канадського проєкту «Циклон-4М» передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021 — 2025 роки.

Найближчим часом у Верховній Раді очікується ухвалення цієї програми. Зокрема, планується створення маршового двигуна РД-870 тягою 80 тс і його подальше використання як маршового для першого ступеня зазначеної ракети-носія.

Довідка. До складу третього ступеня РН «Циклон-4» входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги та маневрування. Основні конструкторські рішення закладено до другого ступеня нової ракети-носія «Циклон-4М».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉