Facebook Pixel

КБ «Південне» поставить 10 двигунів для ракети-носія Vega

Фото: yuzhnoye.com

Фото: yuzhnoye.com

Конструкторське бюро «Південне» і виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова поставлять італійська AVIO SpA 10 двигунів для ракети-носія Vega на загальну суму майже 6 млн євро.

Італійська сторона підтвердила готовність до розширення співпраці 28 квітня цього року, повідомляє прес-служба КБ «Південне».

«Діючий контракт містить опцію, яка передбачає виготовлення додаткових 10 установок. Дякую українським дипломатам, які тримали справу під контролем, неодноразово контактували як з керівництвом компанії, так і з представниками Італійського космічного агентства, що призвело до позитивного результату», — говорить головний економіст ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» Дмитро Никон.

Telegram Logo

КБ нагадує, що чинний контракт на поставку 11 блоків маршового двигуна (БМД) розрахований до 2023 року. Сім блоків уже поставлена ним, один буде відвантажено замовнику найближчим часом, ще три знаходяться в процесі виробництва.

Довідка. Ракета-носій легкого класу Vega це спільний проект Європейського космічного агентства й Італійського космічного агентства. ДП «КБ «Південне» і ДП «ВО «Південний машинобудівний завод» співпрацюють з італійською компанією AVIO SpA за програмою Vega з 2004 року. Всього за роки співпраці було компанії AVIO SpA було поставлено більше 20 блоків маршового двигуна.

Особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти.

Посольство України в Італії сприяє співпраці між Україною і Італією в космічній галузі. Італія є однією з країн-засновниць Європейського космічного агентства і входить в число трьох основних контрибуторів разом з Німеччиною і Францією.

Коментарі

Всі новини