Facebook Pixel

Україна готова продовжити транзит російського газу на 15 років зі зниженим тарифом — Шмигаль

Україна розраховує продовжити контракт на транзит природного газу на 15 років після 2024 року та підтверджує готовність прокачування обсягів понад 40 млрд куб. м за зниженими тарифами на 50%.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю «Радіо Свобода»..

«Для нас ідеальним терміном є продовження на 15 років. З боку України було зроблено відповідну пропозицію: ми готові збільшити транзит ще на 55 млрд куб. м і цей обсяг готові транзитувати за ціною вдвічі меншою, ніж у чинному контракті», — сказав він.

Telegram Logo

За його словами, для здійснення цієї пропозиції Україні необхідно заручитися згодою ЄС з огляду на те, що цей транзит буде найдешевшою пропозицією з усіх наявних.

Варіанти транзиту газу через Україну

У жовтні українська сторона запропонувала європейському керівництву здійснювати додаткові постачання газу понад 40 млрд куб. м за «спеціальними умовами».

Спецумови полягають у додатковій транзитній потужності на обсяг до 55 млрд куб. м зі знижкою до 50% від чинного тарифу в контракті між «Нафтогазом» і «Газпромом».

Умови, що діють на транзит газу з РФ до ЄС

Нагадаємо, що нинішній контракт на транзит природного газу з РФ до ЄС через територію України діє в межах 40 млрд куб. м на рік на період 2021 — 2024 років. Контракт було підписано 30 грудня 2019 року за підсумками тристоронніх газових переговорів Україна – Росія – Єврокомісія.

Контракт визначив обсяги транзиту в 2020 році щонайменше на 65 млрд куб. м газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021 — 2024 роках транзит становить 40 млрд куб. м щорічно. Оплата зазначених обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України.

Згідно з неофіційно оприлюдненою в мережі угодою між компаніями, вартість послуги розрахована за ставкою $2,66 за 1 тис. куб. м на 100 км.

Якщо «Газпрому» необхідно транспортувати понад закріплені в контракті гарантовані добові обсяги, він оформляє відповідну заявку «Нафтогазу». Купівля додаткових потужностей здійснюється з підвищеними коефіцієнтами, затвердженими українським регулятором НКРЕКП.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 281 млрд куб. м, на виході – 146 млрд куб. м.

Коментарі

Всі новини