Facebook Pixel

Газ став головним паливом для Німеччини. «Газпром» підраховує рекордний прибуток

У Німеччині природний газ за підсумками I півріччя 2021 вперше обігнав нафтопродукти, поновлювану і атомну енергетику і став головним джерелом енергії, досягнувши 30,6% в загальному енергобалансі країни.

Про це свідчать дані Робочою групою з енергетичних звітів ФРН (AGEB).

«Значно нижчий рівень вітроенергетики в порівнянні з попереднім роком привів до зсуву в структурі виробництва електроенергії на користь традиційних джерел енергії», — йдеться в доповіді AGEB.

Telegram Logo

«Зелена» енергетика не витягує

За півріччя частка нафтопродуктів у загальному споживанні енергії вперше знизилася нижче 30%. Зате споживання природного газу збільшилася майже на 15,6%. Також йде зростання споживання вугілля в енергобалансі країни.

Основною причиною такого розвитку подій стала значно більш прохолодна погода в порівнянні з минулим роком. Крім того, слабкий вітер в перші три місяці 2021 року призвів до зниження вироблення вітростанцій.

Тепер частка природного газу в енергобалансі ФРН становить 30,6%. На другому місці нафту і нафтопродукти (28,6%), на третьому — ВДЕ (16,8%). За нею йдуть бурий (8,4%) і кам'яне вугілля (8,2%), а також атомна енергія (6%).

В цілому споживання первинної енергії за шість місяців 2021 склало 6191 петаджоулей, що на 4,3% більше в порівнянні з тим же періодом минулого року.

Поставки і прибуток зростає

Як повідомляє ТАСС, «Газпром» в січні-липні збільшив поставки газу до Німеччини на 43,4%. В ЄС поставки за цей період зросли на 20% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Головна компанія ПАТ «Газпром» в I півріччі 2021 року 718,31 млрд руб (близько $9,8 млрд) чистого прибутку за російськими стандартами (РСБО). Відповідно до звітності компанії, це максимальний показник за всю історію акціонерного товариства.

За аналогічний період 2020 року «Газпром» згенерував збиток в 253,87 мільярдів рублів ($3,55 млрд — The Page) після перерахунок результатів минулого року. Раніше по цьому рядку проходив показник мінус 277 млрд рублів ($3,88 млрд).

Виручка «Газпрому» в I півріччі 2021 виросла на 46% і досягла 2,75 трлн рублів ($38,5 млрд).

Контекст. Європейський баланс газу в даний час є гостродефіцитним. Дефіцит СПГ на світовому ринку ускладнює завдання відновлення запасів. Як наслідок ціни на європейському ринку 12 липня досягли $500 за тисячу кубометрів. Запаси газу в сховищах ЄС залишаються на досить низьких рівнях після проходження зими.

При цьому «Газпром» не став бронювати транзитні потужності газопроводу «Ямал-Європа» через Польщу на IV квартал 2021 і на перші три квартали 2022 роки поквартально.

Поставки газу по магістралі «Північний потік» і через Україну зберігаються в колишньому обсязі.

У «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд кубометрів або 109 млн кубометрів на добу. Також 15 млн кубометрів твердих потужностей заброньовано додатково на аукціоні 19 липня. Разом 124 млн кубометрів на добу за даними липня. Додаткові потужності української ГТС «Газпром» бронювати відмовляється.

Коментарі

Всі новини