Facebook Pixel

«Укравтодор» отримає $376 млн на «Велике будівництво»

Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) і шість банків підписали договір консорціумного кредиту на $376 млн, який буде використаний на проекти програми «Велике будівництво».

Кредит надається із забезпеченням у формі державних гарантій терміном на 5 років. Процентна ставка становить 4,9% річних, повідомляє прес-служба Укрексімбанку.

Крім Укрексімбанку в пул кредиторів також увійшли Ощадбанк, Укргазбанк, ТАСкомбанк, Банк Кредит Дніпро і ПУМБ. «Укрексімбанк» тут виступає в якості координатора з часткою 45% від загального обсягу кредитування.

Telegram Logo

Цільовим призначенням фінансування є об'єкти будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення. Ответствуй перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України №521 від 26 травня 2021 року.

Голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер зазначив, що угода між «Укравтодором» та консорціумом банків дає чіткий сигнал ринку, що через такий механізм можна залучати кошти, необхідні для реалізації великих інвестиційних проектів.

За його словами, запропонована ставка кредитування нижче, ніж у міжнародних фінансових організацій.

«Наші фахівці розробили договірну базу і погодили з іншими банками-учасниками фінальні варіанти договорів, затверджених Міністерством фінансів України. Надалі ми плануємо розвивати цей механізм і по інших напрямках фінансових послуг, зокрема Постекспортне і постімпортне фінансування, надавати кредитну підтримку іншим великим інфраструктурним проектам держави. Мова йде не тільки про програму «Велике строітельствоа», а й про реконструкцію аеропортів, морських портів, авіаційної та космічної галузі і т. д.», — розповів Мецгер.

Контекст. Кабмін 26 травня 2021 року прийняв постанову, яка регулює умови залучення кредитних коштів і надання державних гарантій в 2021 році під боргові зобов'язання «Укравтодору». Постанова встановлює перелік об'єктів, на які піде фінансування під державні гарантії.

Коментарі

Всі новини