Facebook Pixel

Швеція побудує перший у ЄС космічний центр

У Європі з’явиться перший космодром. Фото: Unsplash/SpaceX

У Європі з’явиться перший космодром. Фото: Unsplash/SpaceX

Швеція створить перший у Європейському Союзі космічний центр. Розташований на півночі країни, Esrange стане першою платформою для розвитку ракетних технологій та запуску супутників у Європі. Майданчик має бути готовий до літа 2022 року. Про це повідомляє Euractive.

Quote«З новим потенціалом цей центр, імовірніше, стане першим стартовим майданчиком у Європі, який надасть космічним компаніям платформу для розробки ракетних технологій наступного покоління й запуску своїх супутників», — сказав представник SSC Філіп Польссон.

Космічний центр Esrange був заснований у середині 1960-х років і активно використовувався для досліджень. З 2015 року його інфраструктура оновлювалася і тепер буде завершена за допомогою кредитної угоди на 12 мільйонів євро з Північним інвестиційним банком і державною Шведською космічною корпорацією (SSC).

За даними сайту Arctic Today, там будуть модернізовані ракетно-випробувальні комплекси та розроблені наземні технології зв'язку із супутниками.

Telegram Logo

Зазначається, що проєкт відповідає шведській стратегії 2018 року – стати лідером космічної галузі. Нові інвестиції дадуть змогу Швеції увійти до списку країн із власною супутниковою інфраструктурою.

Коментарі

Всі новини