Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Росії успішно здійснили переведення цифрових рублів між клієнтами

У Росії успішно провели переведення цифрових рублів. Фото: pixabay.com

У Росії успішно провели переведення цифрових рублів. Фото: pixabay.com

Банк Росії почав тестування платформи цифрового рубля разом із учасниками ринку, до котрої приєдналися три банки з пілотної групи.

«Створення прототипу платформи цифрового рубля було завершено в грудні 2021 року. Взяти участь у тестуванні платформи виявили бажання 12 банків», — ідеться в повідомленні Банку Росії.

Два учасники експерименту банку успішно провели повний цикл операцій із переведення цифрових рублів між клієнтами через свої мобільні застосунки. Клієнти відкрили цифрові гаманці на платформі та обміняли безготівкові рублі на цифрові. Потім здійснили операції переведення цифрових активів між собою.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Решта учасників пілотного проєкту приєднається до тестування платформи в міру завершення доопрацювань своїх IT-систем, зазначили в ЦБ.

Як повідомляється, взаємодія Банку Росії та учасників ринку з операцій із цифровими рублями будується за принципом дворівневої роздрібної моделі. Банк Росії випускає цифрові рублі та одночасно виступає оператором платформи. Клієнти відкривають гаманці та проводять за їх допомогою операції на платформі цифрового рубля через фінансові організації.

«Унікальність цифрового рубля полягає в тому, що буде забезпечена можливість доступу до свого цифрового гаманця через мобільний застосунок будь-якого банку, в якому обслуговується клієнт», — уточнили в повідомленні.

Про готовність прототипу платформи в центробанку заявили наприкінці грудня 2021 року.

Нагадаємо, що в Україні децентралізовані фінанси регулює закон «Про віртуальні активи». Також Верховна Рада України ухвалила закон «Про платіжні послуги», який містить загальні принципи випуску цифрової валюти (CBDC) НБУ — цифрової гривні.

Сергій Тігіпко в ТАСкомбанку вже запустив пілотний проєкт цифрової гривні на блокчейні Stellar. Зазначимо, що виплата тисячі Зеленського — також етап тестування цифрової гривні, оскільки кошти, які не витрачені протягом чотирьох місяців, згоряють. Спалювання цифрових токенів — можливість у сфері обігу цифрових токенів, якими є CBDC.

З ЦБ великих країн у впровадженні CBDC найбільше просунувся Народний банк Китаю. НБК опублікував white paper (білу книгу) проєкту цифрового юаня англійською з переліком технічних характеристик.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини