Facebook Pixel

Росія та Китай домовилися про незалежну фінансову структуру для взаєморозрахунків

Президент Росії Володимир Путін та голова Китайської народної республіки Сі Цзіньпін домовилися створити незалежну від впливу інших країн фінансову структуру для взаєморозрахунків у торгівлі.

«Мається на увазі створити таку інфраструктуру, на яку не змогли б впливати треті країни», — цитує ТАРС слова помічника російського глави держави Юрія Ушакова.

Ушаков нагадав, що обсяги двосторонньої торгівлі за підсумками року будуть рекордні: «З обох сторін було підтверджено прагнення виводити взаємну торгівлю на рівень $200 млрд».

Він також додав, що Путін і Сі Цзіньпін виступили за нарощування частки національних валют у взаємних розрахунках.

Президенти Росії та Китаю обговорили розширення доступу інвесторів двох країн на свої фондові ринки та обмінялися досвідом у сфері цифрових валют центральних банків.

США та ЄС періодично розглядають запровадження санкцій проти найбільших банків Росії, держборгу, а також обмежень на конвертацію рубля в іноземні валюти.

«Найрадикальнішим варіантом було б закрити Росії доступ до системи фінансових платежів SWIFT, але це завдало б збитків пересічним громадянам, тому чиновники схильні перешкоджати здатності Росії конвертувати рублі в долари, євро або британські фунти», — вказують джерела агентства Bloomberg.

Загроза санкцій на розрахунки в міжнародній торгівлі може мотивувати владу Росії ввести в обіг цифровий рубль або перейти в розрахунках на китайський цифровий юань.

У середині липня Народний банк Китаю опублікував white paper цифрового юаня (CBDC). Банк Росії також розробляє концепцію цифрового рубля як додаткову форму грошей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉