Facebook Pixel

Мінімізувати корупцію: справи про встановлення інвалідності будуть розглядати анонімно

Мінімізувати корупцію: справи про встановлення інвалідності будуть розглядати анонімно. Фото: УНІАН

Мінімізувати корупцію: справи про встановлення інвалідності будуть розглядати анонімно. Фото: УНІАН

Щоб мінімізувати корупційні ризики, справи про встановлення інвалідності у експертних командах будуть розглядатися деперсоналізовано, повідомила заступниця міністра охорони здоров`я з питань цифровізації Марія Карчевич, пише «Укрінформ».

Quote«Зараз триває розробка функціоналу, щоб зробити повністю деперсоналізований розгляд, тобто щоб лікарі взагалі не знали прізвище людини, справу якої вони будуть розглядати. Таким чином ми забезпечимо ще більшу об'єктивність у розгляді», — сказала Карчевич в телеефірі.

За її словами, з 1 січня, із запровадженням оцінювання функціонування при встановленні інвалідності, щоб мінімізувати корупційні ризики, ввели низку цифрових рішень, які дозволять відстежувати кожен крок щодо справи в електронній системі.

Quote«Ми бачимо кожну дію лікаря від моменту, коли людина, яка потребує оцінювання, звернулася до нього, до моменту, коли вже призначений розгляд і коли виноситься рішення. Таким чином можна повністю моніторити маршрут і реагувати на виклики, які є. З [інших] нововведень — до засідання людина не знає, які лікарі її оцінюють. Також лікарі не знають прізвище пацієнта, справу щодо якого вони розглядають. Таким чином, це теж мінімізація певних ризиків», — зазначила Карчевич.

Людина також має змогу запросити на оцінювання свого уповноваженого представника.

Це може бути:

  • лікуючий лікар;
  • соціальний працівник;
  • адвокат.

Також під час оцінювання за попередньої заяви пацієнта можна робити аудіо та відеозапис.

Нагадаємо, Володимир Зеленський своїм указом ліквідував усі МСЕК з 1 грудня 2024 року. З 1 січня 2025-го МСЕК замінили новою системою — оцінюванням повсякденного функціонування, що є сучасним підходом, який фокусується на реальних потребах людини, а не лише на формальних діагнозах або медичних довідках.

Метою оцінювання є визначення того, як стан здоров’я впливає на повсякденне життя людини, тобто:

  • що саме обмежує її функціонування;
  • з якими бар’єрами вона стикається;
  • якої підтримки потребує від держави.

Також, ця реформа забезпечує доступ до послуги оцінювання і за кордоном, і в Україні.

Подякувати 🎉