Китай тестує цифровий юань для транскордонних платежів

Центральний банк Китаю тестує використання цифрового юаня, дозволивши обраним жителям Гонконгу використовувати його для здійснення транскордонних платежів.

Народний банк Китаю (НБК) провів експеримент з використання цифрової валюти для оплати в сусідньому місті Шеньчжень, розташованому на кордоні між особливим адміністративним районом Гонконг і провінцією Гуандун на півдні Китаю, передає Nikkei Asia.

До сих пір використання цифрового юаня обмежувалося роздрібними платежами на материковій частині Китаю.

Telegram Logo

Жителі Гонконгу, які регулярно відвідують Шеньчжень, можуть зареєструвати цифровий гаманець з денним лімітом транзакцій до 50 тис. юанів після підтвердження своєї особи за допомогою дозволу на поїздку на материк.

Гонконгці, які час від часу відвідують Шеньчжень і не мають дозволу на поїздку на материк, можуть використовувати свій гонконзький номер телефону для відкриття цифрового гаманця. Це дозволяє проводити анонімні платежі меншої суми.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Нагадаємо, що на початку грудня 2020 валютне управління Гонконгу, де-факто центральний банк Гонконгу, оголосило, що готується до «технічного пілотного тестування» цифрового юаня для транскордонних платежів у співпраці з НБК.

Юань вже широко використовується в Гонконзі, тому цифрова версія валюти, розроблена в якості заміни готівки, принесе більше зручності для користувачів.

Контекст. Тестування цифрового юаня в Гонконгу узгоджується з нещодавно опублікованими п'ятирічним планом Китаю економічного і соціального розвитку країни на 2021-2025 роки. План включає пропозицію «неухильно просувати дослідження і розробки цифрової валюти».

У 2019 Гонконг залишався найбільшим офшорним ринком для юаня, на нього припадало 44,9% транскордонних платежів і надходжень в юанях, що дорівнює 8,83 трлн юанів ($1,3 трлн). Розрахунковий показник в Гонконгу набагато перевищує частку зайняв друге місце Сінгапуру 10,3%.

Протягом наступних кількох років КНР планує розширити тестування цифрового юаня на ряд регіонів, в тому числі Великої затоки Гуандун-Гонконг-Макао.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини