Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Народний банк Китаю опублікував white paper цифрового юаня

Народний банк Китаю (НБК) вперше опублікував white paper (Білу книгу) проекту цифрового юаня (CBDC) англійською мовою з вмістом технічних характеристик.

Іноземні туристи зможуть використовувати цифровий юань без відкриття рахунків в китайських банках, йдеться в документі проекту національної цифрової валюти.

В системі цифрового юаня також матимуть ходіння смарт-контракти. Це дозволить здійснювати платежі за заздалегідь визначеними умовами або домовленостями, узгодженими між двома сторонами.

Смарт-контракт — алгоритм в блокчейне для визначення умов і послідовності виконання раніше обумовлених домовленостей.

У документі описується історія створення цифрового юаня з 2014 року, який протиставляється децентралізованим пірінговим системам або «криптовалютам».

«Криптовалюта в основному є спекулятивними інструментами і тому становлять потенційну загрозу для фінансової безпеки і соціальної стабільності», — відзначили в ЦБ Китаю.

Ще не ясні терміни реалізації проекту цифрового юаня, але зрозуміло, що це буде в самій швидкості. Ще в жовтні 2020 року глава департаменту грошово-кредитної політики НБК Сунь Гофен заявляв, що цифровий юань буде використовуватися в Пекіні під час зимових Олімпійських ігор у 2022 році.

Контекст. В середині червня в Пекіні протестували можливість конвертувати цифровий юань в готівку серед жителів столиці. Промисловий і комерційний банк Китаю (ICBC) дозволив переводити CBDC в більш ніж 3 тис. банкоматах китайської столиці. До цього власники цифрового юаня могли використовувати його тільки в торгових точках, які беруть участь в проекті тестування валюти.

Решта держав відстають від Китаю в створенні CBDC. Наприклад, Європейський центральний банк тільки на днях схвалив дворічну стадію досліджень цифрового євро. За цей час фахівці вивчать питання, що стосуються дизайну і розподілу CBDC.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини