В Україні зафіксовано рекордні ціни на першу черешню — від 1400 до 1500 гривень за кілограм. Цьогоріч сезонна ягода стала товаром преміум-категорії, недоступним для більшості споживачів. За повідомленнями мешканців Рівного, через стрімке зростання вартості вони змушені відмовитися від придбання цього продукту. Про це повідомляють місцеві ЗМІ, передає «Телеграф».
Черешня наразі залишається дефіцитним товаром як у великих торговельних мережах, так і на ринках. У поодиноких випадках ягода вже почала з’являтися у продажу, однак її вартість і надалі залишається надзвичайно високою.
Скільки коштує черешня в українських супермаркетах
У мережі супермаркетів «Сільпо» 100 грамів української черешні продають за 99,90 гривень, що еквівалентно майже 1000 гривень за кілограм. У «Новусі» імпортна черешня з Чилі представлена упаковкою вагою 350 грамів за 399 гривень.
Найвищі ціни зафіксовані в «Ашані», де 350 грамів української ягоди коштують 587,90 гривень. За словами продавців, попит на черешню зберігається, незважаючи на високі ціни.
«У нас черешня сьогодні по 1500 гривень. У Греції зараз дуже смачна черешня, там ціна теж коливається в межах 1400-1500 гривень за кілограм», — повідомляють торговці.
Головними причинами зростання цін експерти називають несприятливі погодні умови та втрату традиційних регіонів вирощування через воєнні дії. Крім цього, наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що спричинило значні збитки в садівництві. Ситуація ускладнюється ще й тим, що навіть країни-імпортери постраждали від погодних негараздів.
В Угорщині близько 90% фруктових господарств зазнали шкоди через заморозки. У Польщі втрати врожаю черешні та вишні в окремих регіонах сягають 80%. Туреччина, яка є одним із ключових постачальників фруктів на український ринок, втратила від 50 до 70% врожаю черешні.



Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Стратегічна фасилітація: як продуманий сценарій допомагає бізнесу ухвалювати складні рішення