Facebook Pixel

Суд підтвердив законність націоналізації ПриватБанку

15 листопада 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив націоналізацію ПриватБанку та неможливість повернення акцій банку колишнім власникам.

Про це пише Privat_insider

Керівник напрямку з юридичної координації діяльності ПриватБанку Олег Лазовський зазначив, що банк вітає це рішення апеляційного суду.

Quote«Це перемога держави та всіх державних органів. Колишні власники банку хотіли повернути його у свою власність, однак це прямо заборонено Законом, і апеляційний суд це підтвердив, поставивши на даний час крапку. ПриватБанк є державним стабільним банком. Держава докладає зусиль, аби встановити верховенство права і продемонструвати, що всі є рівними перед законом. Сподіваємось, що сьогодні перемогою держави закінчився 7-річний судовий процес з ексвласником за ПриватБанк», — сказав Олег Лазовський.

18 квітня 2019 року нині ліквідований Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення на користь Ігоря Коломойського та визнав націоналізацію банку незаконною.

Також 14 листопада у Північному апеляційному господарському суді фірма, пов’язана з Коломойським, також програла. Суд частково задовольнив скарги НБУ, Кабміну та Мінфіну, а також повністю задовольнив скаргу ПриватБанку на рішення суду першої інстанції, яким було задоволено позов ТОВ «Реватіс». Справа стосувалася незаконності купівлі-продажу акцій ПриватБанку державою під націоналізацію банку у 2016 році.

Нагадаємо, що Верховний суд України 15 лютого, ухвалив рішення у справі за позовом Олександра Дубілета, яке робить неможливим повернення націоналізованого у 2016 році ПриватБанку його колишнім власникам. Велика палата підтвердила безапеляційність застосування закону України № 590-ІХ, який прямо забороняє повернення акцій виведених із ринку банків їхнім колишнім власникам.

Результат розгляду позову Олександра Дубілета вплине на подальші розгляди ще понад 40 подібних позовів, через які колишні власники ПриватБанку та їхні сателіти намагалися оскаржити законність процесу націоналізації банку.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉