Facebook Pixel

Мінекономіки і НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків

Мінекономіки і НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків

Мінекономіки і НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків

Національний банк України спільно з Міністерством економіки та Міністерством фінансів розробили проєкт закону «Про систему страхування воєнних ризиків». Він запроваджує загальнодержавну систему страхування від воєнних ризиків для громадян та бізнесу. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

26 і 27 вересня під час консультацій з представниками бізнесу Нацбанк і Мінекономіки представили цей законопроєкт. Документ передбачає захист страхових інтересів юридичних і фізичних осіб та спрямований на відшкодування збитків, спричинених воєнними ризиками в Україні.

Quote«Відсутність покриття воєнних ризиків є суттєвою перепоною для залучення інвесторів для відбудови України та розвитку нашої економіки. Ми хочемо виправити це, створивши єдину систему страхування від воєнних ризиків», — заявив перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

За його словами, нині вже діють деякі механізми страхування, як-от Unity для страхування суден, що дало змогу знизити ставки на ринку. Успішно співпрацюють з MIGA та DFC, також підписано перший договір страхування воєнних ризиків інвестиційного кредиту з Експортно-кредитним агентством. Мета уряду — об’єднати всі існуючі програми в єдиний пул, створити чіткі правила та залучити міжнародних перестраховиків.

Фінансування системи здійснюватиметься як за рахунок обов'язкових страхових платежів, так і за підтримки донорів.

Законопроєкт також передбачає створення Державної агенції зі страхування воєнних ризиків, яка займатиметься оцінкою та прийняттям ризиків для страховиків, розробкою страхових продуктів і веденням централізованої бази даних.

Система покриватиме ризики фізичної шкоди від війни, зокрема страхуватиметься майно, передане в заставу, та об'єкти житлового будівництва. Перелік об'єктів для обов’язкового страхування ще уточнюється.

Планується передати законопроєкт до профільного комітету Верховної Ради до кінця року з урахуванням зауважень бізнесу та страхового ринку.

Подякувати 🎉