Facebook Pixel

«Слуги» запропонували заборонити юрособам купівлю понад 500 га землі

«Слуги народу» запропонували заборонити юрособам купівлю понад 500 га землі

«Слуги народу» запропонували заборонити юрособам купівлю понад 500 га землі

Раді пропонують скоротити максимальну площу земельних ділянок, дозволену до купівлі громадянам України та юридичним особам із 1 січня 2024 року, з 10 тис. га до 500 га, а також ввести низку обмежень для недопущення концентрації землі в одних руках.

Відповідний законопроєкт № 5771-1 зареєстрували 19 липня у Верховній Раді народні депутати Олексій Устенко та Олександр Качура (фракція «Слуга народу»).

Автори законопроєкту пропонують дозволити купівлю до 500 га землі сільгосппризначення громадянам України й тільки тим юрособам, створеним в Україні, які вже не менш як п'ять років обробляють землю на території громади, де розташована цікава для них земельна ділянка. Водночас потенційний покупець зобов'язаний обробляти не менш як 80% землі, яка вже перебуває в його користуванні.

Telegram Logo

Купувати до 500 га землі також зможуть юрособи, учасниками яких є тільки громадяни України, держава та територіальні громади, склад яких не змінювався впродовж останніх трьох років.

На думку авторів законопроєкту, такі заходи унеможливлять схему скуповування землі великими агрохолдингами через підставних осіб.

У законопроєкті також пропонується тимчасово встановити розмір нормативної оцінки землі, нижче за який не може бути оцінено вартість сільгоспземель під час укладання угод, на рівні не менш як $1200 за 1 га.

Цей захід пропонується вжити на шість місяців із дати набуття чинності новою методикою нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Контекст. Ринок земель сільськогосподарського призначення почав працювати в Україні 1 липня. На першому етапі купувати та продавати земельні ділянки можуть тільки громадяни країни. Одна фізична особа може мати в користуванні не більш як 100 га.

Юрособи, які створено відповідно до законодавства України, отримають право купувати землю сільгосппризначення 1 січня 2024 року. Водночас кінцевий бенефіціар одного або декількох юросіб зможе консолідувати через них сукупно не більш як 10 тис. га.

Від дня запуску ринку землі станом на ранок 19 липня українці уклали 1107 угод купівлі-продажу земельних ділянок. Найбільше договорів уклали в Полтавській і Харківській областях, повідомили в Мінагрополітики.

Коментарі

Всі новини