Facebook Pixel

Нумо мінятися: вкладиші від жуйок Turbo продають за тисячі

Скільки коштують вкладиші від жуйок Turbo у 2023 році. Обкладинка Олександра Шатова

Скільки коштують вкладиші від жуйок Turbo у 2023 році. Обкладинка Олександра Шатова

Вкладиш від жуйки Turbo 10 листопада був проданий за 6,5 тис. грн на маркетплейсі з аукціонною системою торгів Violity. Але рекорд був поставлений улітку, коли такий само вкладиш пішов з молотка за 10,5 тис. грн. The Page розповідає, чим особливий цей екземпляр, скільки коштують його репліки та що взагалі відбувається на «ринку вкладишів».

Скільки може коштувати вкладиш Turbo у 2023 році

Оригінал вкладишу Turbo №1 вважається раритетом. Як повідомляє журнал Violity, на торгах у липні за таким лотом стежили 62 людини, серед яких найбільш азартні зробили 35 ставок. Переможець сплатив за вкладиш 10 578 грн.

У листопаді 2023 року на аукціоні Violity вкладиш Turbo продали за 6556 грн. Скрін сайту

У листопаді 2023 року на аукціоні Violity вкладиш Turbo продали за 6556 грн. Скрін сайту

Номер 1 з автомобілем Opel Ascona CD 1981 року привертає найбільшу увагу колекціонерів. Він є початком першої серії, яка була лімітованою та розійшлася у продажу ще до того, як популярність Turbo захопила СРСР наприкінці 1980-х. Жуйку почали випускати у 1983 році.

Власник вкладиша, проданого за 6,5 тис. грн, повідомив в описі, що у дитинстві збирав колекцію. Номер 1 він виміняв у сусіда і папірець пролежав у нього в альбомі 35 років.

Але ціна у кілька тисяч гривень за вкладиш все ж таки є винятковою. Попередній рекорд на маркетплейсі було встановлено у 2021 році, коли номер 2 продали за 3190 грн. Загалом на сайті зараз майже 12 тис. лотів з вкладишами з діапазоном цін від 10 грн за штуку до 1 тис. грн за набір.

«Крім Turbo, турецька фірма Kent випускала також трансформери, які чомусь такої позачасової популярності не набули. Чому культовою стали саме машинки, важко відповісти. Але з високою ймовірністю, ці жуйки продовжать колекціонувати завдяки розвиненій, так би мовити, інфраструктурі: всі серії добре описані, в інтернеті є приватні й групові блоги, купа довідкових матеріалів, створених колекціонерами з різних країн», — прокоментували у Violity.

Який попит на вкладиші Turbo у світі

Людям, далеким від колекціонування, складно уявити, як за маленький папірець із друком поганої якості на маркетплейсах можуть запросити сотню доларів. Наприклад, на Ebay ми не знайшли раритетний номер 1, але за набір з чотирьох оригінальних вкладишів просять $440.

Набір сучасних реплік вкладишів Turbo на Aliexpress. Скрін сайту

Набір сучасних реплік вкладишів Turbo на Aliexpress. Скрін сайту

Раритетні піратські версії вкладишів Turbo також привертають увагу. Один такий екземпляр у поганому стані та ще й з друкарською помилкою оцінюють у $84. На Ebay навіть є продавець, що спеціалізується суто на вкладишах від жуйок. За останній місяць у нього 10 позитивних відгуків. У продажу оригінали, старі підробки та нові репліки. На Etsy також можна придбати цифровий макет з зображеннями повної серії вкладишів від №1 до 50 та самостійно роздрукувати (ціна $13,6).

На Aliexpress колекція реплік тієї самої раритетної серії коштує 832.95 грн. В описі продавець наголошує на винятковій рідкості цих вкладишів саме в СРСР, з чого можна зробити висновок про особливий попит серед покупців з пострадянських країн.

«Мабуть, найбільш цінними вони є для тих, кого світлина жуйки у Вікіпедії змусить згадати, якою була вона на запах і на смак. Для них це певним чином дуже особиста річ, щоб продавати й купувати виключно заради заробітку», — резюмували у Violity.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉