Facebook Pixel

Мінагро суттєво переоцінило вартість землі в Україні: в реальності її ціна на 13 тисяч гривень нижча

Скільки коштує гектар сільгоспземлі в Україні. Фото: Pixabay

Скільки коштує гектар сільгоспземлі в Україні. Фото: Pixabay

Середня ціна 1 га ріллі в Україні на 1 серпня становить 26,8 тис. грн. Такого висновку дійшли експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) на основі даних Держгеокадастру. Проте в Мінагрополітики заявляли про іншу суму: за підрахунками міністерства, середня ціна за гектар становить 40 тис. грн.

Різниця в озвучених сумах пояснюється тим, що в міністерстві брали загальну кількість зареєстрованих угод та їх ціну. Тобто в розрахунок було також внесено ділянки вартістю 700 тис. грн за га. Такі ділянки зазвичай розташовуються в Київський, Одеській та Львівській областях та купуються для будівництва, а не для сільського господарства. Експерти УКАБ брали до уваги тільки ціну відчуження ріллі площею понад 1 га.

В асоціації також пояснили, чому середня ціна наразі доволі низька. Це обумовлено невеликою кількість укладених угод та нижчою НГО (нормативною грошовою оцінкою 1 га) проданих земельних ділянок із піщаними ґрунтами та на схилах. Така тенденція спостерігається в половині областей України. В УКАБ прогнозують, що динаміка угод підвищиться після розблокування нотаріальних дій. Це, своєю чергою, дасть конкретнішу картину ціни за 1 га сільгоспземлі.

Telegram Logo

Контекст. На початку липня в Україні набув чинності закон про електронні аукціони на ринку землі. Державну землю можна буде купити винятково під час онлайн-аукціонів. В електронному вигляді надаватиметься і вся інформація про земельні торги, наприклад про те, скільки коштуватиме гектар сільськогосподарської землі.


info.png


Коментарі

Всі новини