Що відомо про підприємця Максима Шкіля

Король відбудови: що відомо про Максима Шкіля. Фото: ЕП

Дарницький і Подільський мости у Києві. Водопровід від Запоріжжя до Кривого Рогу. Реконструкція тунелів між станціями Либідська та Деміївська. Всі ці об'єкти об’єднує одна особа – Максим Шкіль. Про бізнес-імперію львівського юриста – холдинг MS Capital – у матеріалі The Page

Максим Шкіль: сімейний бізнес з виробництва мінводи

Максим Шкіль особисто мало розповідає про своє дитинство та молодість, в мережі також небагато інформації про цей період його життя. Особливо про те, як він заробив перший капітал. Відомо, що бізнесмен ще студентом підпрацьовував на заводі мінеральних вод. Начебто він пройшов усі щаблі кар'єрних сходів, ставши у підсумку директором з продажу.

Йдеться про ТОВ «Юмакс-Львів». Завод розташований у с. Бережани під Львовом. Компанія відома своїми напоями ТМ «Гірська Кришталева», ТМ «Віктар», ТМ «Квас Козацький», ТМ «Фруктуна», ТМ «Водичка».

За даними Youcontrol, підприємство було засновано у 2005 році батьком Максима Шкіля Віктором та його братом Іваном. У 2006 році Віктор Шкіль відійшов від керування компанією, залишивши цю роботу Івану. У 2019 році власниками компанії стали батьки Максима Шкіля – Віктор та Тетяна. 16 квітня 2024 року компанія офіційно припинила своє існування.

Однак на цьому історія заводу мінвод не закінчується. Юридично він продовжує існувати під новою назвою ТОВ «Компанія «Віктар». Керував підприємством з 2000-го до смерті у 2020 році Віктор Шкіль. Наразі ним володіють Тетяна і Максим Шкіль та його сестра Юлія Куліш.

Активи Максима Шкіля

Максим Шкіль: гранітний бізнес і Бехівський кар’єр

Перший самостійний бізнес Максима Шкіля розпочався з видобутку граніту. 18 вересня 2006 року ТОВ «Еколос» продало ТОВ «Бехівський гранітний кар'єр» компаніям «НАЛІУМ ІНВЕСТМЕНТ ЛТД» (NALIUM INVESTMENTS LTD.) та «БЕРЛІ ХОЛДІНГС ЛТД.» (BERLEY HOLDINGS LTD.), за якими, ймовірно, також стояв Шкіль. За даними компаній, у наступні роки у кар’єр було вкладено понад 20 млн євро.

У 2008-му Шкіль розпочав експансію на ринку видобутку будівельних матеріалів. У лютому 2008 року він став власником 50% долі у Ігнатпільському гранітному кар'єрі, ТОВ «Жеревецький кар'єр», ТОВ «Лугинський Гранітний Кар'єр». У травні того ж року Максим Шкіль створив разом з Валентином Гороховським ТОВ «Ємільчинський Кар'єр» та ТОВ «Щебенева Компанія».

Паралельно Шкіль зайшов в сектор обробки і продажу добутого граніту. Зокрема, для цих цілей у липні 2007 року створено ПП «Граніт-експорт», ПП «Гранітна корпорація», ПП «Преміум-Лабрадорит», ПП «Євро-лабрадорит», ПП «Корпорація-граніти України», ПП «Преміум-граніт». У 2008 році Шкіль став співвласником ТОВ «Овручнерудпром». У 2011 році Шкіль з бізнес-партнером створив ТОВ «Українська гранітна компанія». З 2019 року він став власником ТОВ «Захід Граніт Сервіс». Усі компанії зареєстровані у Житомирській області.

Наразі Шкіль володіє тільки Бехівським гранітним кар'єром. Інші компанії були продані або закриті.

Максим Шкіль: логістика та Перша логістична компанія

У 2011 році Шкіль створив «Першу логістичну компанію», що займається перевезенням зернових залізничним транспортом. Компанія володіє вагонами — хоперами та напіввагонами, загальний парк становить понад 1 тис. вагонів. Серед клієнтів компанії – «Кернел», Державна продовольчо-зернова корпорація, «Астарта-Київ».

Також у жовтні 2019 року Шкіль створив ТОВ «Адміністрація річкових портів України», яка була того ж року перейменована у ТОВ «Перша стивідорна компанія». Компанія мала б займатися річковими перевезеннями вантажів. Але вона не мала власної матеріальної бази та не приносила прибутків. У січні 2024 року Шкіль її продав.

Автобізнес Максима Шкіля: Audi Центр Одеса Південь

У 2015 році бізнесмен набув корпоративних прав у компанії «Audi Центр Одеса Південь», яка юридично оформлена у ТОВ «ЗС АВТО СЕРВІС». Через рік збудовано та введено в експлуатацію найбільший в Україні дилерський центр, який також став першим центром у концепції Audi Sport. «Audi Центр Одеса Південь» займає 25% ринку серед дилерів Audi в Україні.

Autostrada Максима Шкіля

Найвідоміший бізнес Шкіля був створений у грудні 2015 року. Група компаній Autostrada є однією з найбільших інфраструктурних компаній в Україні. Сукупний чистий дохід групи компаній «Автострада» за 2023 рік склав 13,1 млрд грн. З них компанії холдингу сплатили близько 2 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів.

На компанію працюють понад 5 тис. людей. Autostrada володіє парком техніки більш ніж на 3 тис. одиниць. До складу Autostrada входить найбільший проєктний інститут України.

Основним замовником компанії є держава. З 2016 по 2024 рік держава заплатила компаніям Шкіля 128,9 млрд грн на тендерах, що виводить її в топ найбільших підрядників Держагентства з відновлення (колишнього Укравтодору). З них у 2023 році – 13,6 млрд грн.

Серед найвідоміших інфраструктурних проєктів компанії у 2023 році – Подільський та Дарницькій мости у Києві, будівництво тунелю між станціями метро Деміївська та Либідська, відновлений міст через річку Десна біля Чернігова, водогін від Запоріжжя до Нікополя. За останній об’єкт, за словами Шкіля, держава досі йому не заплатила 3,5 млрд грн.

Підсумки роботи Autostrada за 2023 – відео

Агробізнес Максима Шкіля

У 2020 році MS Capital заснував «Прилуцьку аграрну компанію» з земельним фондом 100 га. Пізніше агрокомпанія купила ТОВ «Курс-Агро», яка володіє 5 тис. га землі та 37 автотранспортними засобами. Також компанія має елеваторний комплекс потужністю 60 тис. т. Усе майно розташовано на території Полтавської та Чернігівської областей. Дві компанії у 2023 році показали дохід у розмірі 209 млн грн.

Холдинг Шкіля вважає агросектор в Україні перспективним, тому 5 березня 2024 року Шкіль зареєстрував ТОВ «КУРС-АГРО АКТИВ» з 59 земельними ділянками.

Максим Шкіль VS працівник Нацполіції

Найбільш яскрава подія цього року, пов’язана зі Шкілем, – його конфлікт в ресторані Goodwine з тепер вже експоліцейським Віталієм Манасяном. Останній, за словами бізнесмена, вранці у неділю, 21 квітня, зайняв стіл, який заздалегідь зарезервував Шкіль, а на прохання його звільнити образив офіціанток.

«Коли люди за сусіднім столом почали критично обговорювати поведінку цього відвідувача, дівчина, яка сиділа з ним, каже: «Ви навіть не уявляєте, хто ми…». Розмова закінчилась тим, що нам всім було змальовано наше майбутнє, і пара з погрозами пішла», – написав Максим Шкіль, додавши, що поліцейський працював у департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції.

У той же день поліцейського було звільнено.

За словами поліцейського, він нікого не ображав. «Я нікому не хамив, ні з ким не сварився. І не розумію, в чому суть цього усього. Хтось за мій рахунок намагається самоствердитися», – сказав Манасян у коментарі Радіо Свобода. Працівники ресторану від коментарів відмовились.

Читати на The Page

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка