На магістральному водогоні, що йде від Карачунівського водосховища через Нікополь, Марганець та Томаківку, будують насосну станцію, яка буде однією з найпотужніших в Європі і забезпечить максимально надійну роботу водозабору.
Про це повідомляє Міністерство відновлення.
Нова насосна станція матиме здатність перекачувати 4,5 тис. л води за секунду, а всі процеси будуть автоматизовані. Загалом працюватимуть 7 насосів, пʼять із них – потужністю 1,25 МВт. Два аварійних забезпечать водопостачання за будь-яких умов.

Над проєктом подачі води з Карачунівського водосховища Агентство почало працювати з перших днів після підриву росіянами Каховської ГЕС.
Протяжність магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка» становить 145 км. Уже облаштовано 94% трубопроводу. Щоб повернути воду понад мільйону мешканців, працює 985 робітників та 388 одиниць техніки.

Як будують водогін на Нікополь, Марганець та Томаківку Фото: Міністерство відновлення
На кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду.
Будівництво здійснює Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Окремо за сприяння USAID ERA «Економічна підтримка України» буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.
Усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів будуть оприлюднені одразу після проходження експертизи.
Раніше повідомляв, що новий магістральний водогін «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка», що повинен забезпечити водою мільйон жителів декількох областей України, не завершений. Раніше Агентство відновлення обіцяло його побудувати до кінця листопада.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також