Частка непрацюючих бізнес-кредитів (NPL) у банківському секторі з початку повномасштабної війни зросла до 44% на початок жовтня 2023 року, а їхній обсяг сягнув 359 млрд грн. Про це йдеться у звіті НБУ про фінансову стабільність у грудні 2023-го.
«Близько третини кредитів, які стали непрацюючими протягом повномасштабної війни, виникли внаслідок пошкодження, руйнування або окупації. 60% – через фінансові складнощі клієнтів, прямо не пов’язані з російської агресією. Ці клієнти мають найвищі шанси повернутися у графік обслуговування кредиту з відновленням економіки», – зазначають у НБУ.
Що відбувається з непрацюючими кредитами в Україні:
- банки вважають малоймовірним відновлення платоспроможності боржників, які мають або втратили активи на окупованих територіях чи в зоні бойових дій. Такі кредити зарезервовані на понад 77%;
- понад три чверті позичальників, у яких не постраждали фінансові спроможності від воєнних дій, і далі обслуговують заборгованість після реструктуризації NPL;
- 55% непрацюючих кредитів визнали дефолтними до прострочення боргу на понад 90 днів;
- банки підвищили стандарти кредитування і займаються реструктуризацією боргів. Уже реструктуровано 73 млрд грн, або понад 89% «воєнних» NPL.
Для визначення кредитних втрат у корпоративному портфелі Національний банк опитав 20 банків і врахував інформацію про кредити, визнані дефолтними під час оцінки якості активів (AQR).
Підписуйтеся
Читайте також:

Підписуйтеся
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Подякувати 🎉
50 UAH
150 UAH
500 UAH
1000 UAH
3000 UAH
5000 UAH
Читайте також
ТОП-5 Новин
ТОП-5 Новин
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!
інформаційна підтримка