Народний депутат, член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Геннадій Касай розповів про кроки, які варто зробити вже зараз для підсилення військово-промислового комплексу України.
На думку Касая, якщо відкладати відбудову ВПК на «після перемоги» або на «спочатку відбудуємо інфраструктуру», ризикуємо втратити декілька років у перегонах, де і без того суттєво відстаємо, й залишитися у повній залежності від іноземних поставок.
Кроки для відновлення ВПК України під час війни:
Нардеп переконаний, що, по-перше, потрібно підтримувати та повертати в систему кадри, задіяні в роботі ВПК, щоб вони не емігрували та не змінили професію. Адже зараз багато технічних фахівців знаходяться в скрутних умовах: залишилися без роботи, стали ВПО, втратили майно.
По-друге, вже зараз можна починати роботу над теоретичними розробками. «Значна складова високотехнологічного виробництва — це теоретичні розробки, проектування, розрахунки. Ця робота не вимагає потужної матеріальної бази та не прив’язана до конкретних об’єктів, які стануть мішенню для обстрілів та диверсій. Отже, таку роботу над майбутніми технологічними шедеврами можна починати вже зараз», — наголосив Касай.
При цьому він вважає, що пріоритет має віддаватись не удосконаленню «старого», а розробці та запуску виробництва найсучаснішого озброєння та військової техніки. «Орієнтація саме на передові розробки — це можливість обійти агресора у технологіях, суттєво збільшити ефективність дій нашої армії, забезпечити кращий захист військовим та цивільним», — додав Касай.
По-третє, нардеп пропонує створення деяких видів озброєння розподілити серед невеликих підприємств, ризик знищення яких менший та руйнування яких буде менше впливати на всю систему.
«Диверсифікація ВПК, таким чином, означає і розвиток державно-приватного партнерства — поєднання мобільності, креативності та гнучкості приватного бізнесу з потужностями та стійкістю держави», — вважає Касай.
Крім того, він закликає знижувати ризики для ВПК: облаштовувати сучасні укриття для персоналу на підприємствах, посилювати протиповітряний захист певних територій, будувати нові виробничі потужності з урахуванням відстані до можливої лінії фронту.
Повний текст колонки читайте тут.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!