Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Уряд переглянув умови надання компенсації за працевлаштування переселенців

Компенсація роботодавцям за працевлаштування переселенців

Компенсація роботодавцям за працевлаштування переселенців

Кабмін 24 січня скоригував програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Нині в Україні майже 7 млн ВПО. Тому програма стимулювання працевлаштування ВПО для уряду залишається однією з пріоритетних у 2023 році.

«Цього року ми збільшили вп'ятеро фінансування програми сприяння працевлаштуванню внутрішніх переселенців, які зареєструвалися як безробітні», — пояснила перший віцепрем'єр — міністерка економіки Юлія Свириденко.

Тепер, згідно з внесеними змінами, роботодавець отримує:

  • компенсацію витрат на оплату праці (не вище за дві мінімальні зарплати — зараз це 13 400 грн) за працевлаштування зареєстрованих безробітних ВПО на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більш як шість календарних місяців. Для таких ВПО мають бути гарантії зайнятості протягом періоду, що вдвічі перевищує тривалість виплати;
  • компенсацію витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних ВПО, працевлаштованих на строк не менш як 12 календарних місяців.

Якщо працівник, за якого виплачувалася компенсація, звільняється до закінчення строку збереження гарантій зайнятості за власним бажанням, угодою сторін або з ініціативи роботодавця, то сума виплачених коштів у повному обсязі повертається в бюджет Фонду, з якого виплачувалася компенсація.

Гроші непотрібно буде повертати тільки в тому разі, якщо на робоче місце, що звільнилося, працевлаштовано іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості. Якщо такий безробітний має статус ВПО, то виплата компенсації продовжується до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини