Facebook Pixel

Підтримка України, агресія РФ і можливість нової угоди. Що Зеленський обговорив із Блінкеном

У ніч із 5 на 6 травня 2021 року держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва «з прагненням посилити партнерство між Україною та США». У рамках візиту відбулася зустріч із президентом Володимиром Зеленським. The Page зібрало інформацію – про що говорили Зеленський і Блінкен.

Про російські війська

Росія відвела від кордону України тільки деяку частину своїх військ. Істотні сили російської армії продовжують знаходитися біля кордонів України і загрози з боку Росії залишаються. За словами Блінкена, у РФ є можливість для агресивних дій за короткий час.

«На кордоні з Україною сконцентроване найбільше угруповання російських сил, починаючи з 2014 року... Ми дуже уважно стежимо за розвитком ситуації», – сказав Блінкен.

Він додав, що Росія діє не в рамках доброї волі і щодо Криму, і щодо Донбасу. Для відновлення української територіальної цілісності важливо, щоб РФ припинила ці дії.

Зеленський додав, що вважає такі темпи відводу російських військ повільними.

«Поки що ніде більше зменшення ми не бачимо. Ми вважаємо, що це зниження повільне. Тому, ймовірно, загроза може бути. Ніхто не хоче сюрпризів», – повідомив президент.

Про підтримку України

«Ми підтримуємо суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України. До речі, мені дуже приємно, що цю позицію поділяють всі члени G7», – повідомив Блінкен.

Блінкен від імені президента США Джо Байдена повідомив, що Штати цінують дружбу і партнерство з Україною.

«Це наша перша зустріч, хоча є відчуття, що вона не перша, тому що я вражений, що команда чудово орієнтується в тому, що у нас відбувається, прекрасно знає всі деталі. Вони прекрасно знають ситуацію на Донбасі... Ми обговорили питання не тільки окупації наших територій, незаконної анексії Криму Російською Федерацією, ми обговорили питання «Північного потоку — 2», це для України дуже чутливе питання», — додав Зеленський.

Після зустрічі з Блінкеном Зеленський анонсував «ймовірну дуже серйозну угоду» з США.

Про боротьбу з корупцією

Блінкен і Зеленський обговорили питання реформ та викорінення корупції. Так само — роботу, яку Рада провела щодо реформ СБУ.

«Боротьба з корупцією – це одне з найважливіших питань для українського народу і вирішальне для поліпшення його життя. Ми також говорили про питання корпоративного управління, прозорості, цілісності та незалежності антикорупційних органів та реформу судової влади», – повідомив Блінкен.

За його словами, є безліч сил, зовнішніх і внутрішніх, які виступають проти цього. До зовнішніх можна зарахувати, наприклад, Росію, а до внутрішніх – олігархів, які переслідують особисті інтереси.

«Залишаються значні виклики, але й проводиться значний прогрес — земельна реформа, новий закон, що стосується незаконних доходів, новий закон про парламентську недоторканність – це все дуже важливо. Останнє, що хочу сказати, ми чули, що український народ хоче бачити не тільки ухвалення законів, а й їхнє виконання, включаючи і боротьбу з корупцією», – повідомив він.

Про запрошення Байдена до України

«Так, я запросив президента США Джо Байдена з офіційним візитом відвідати Україну цьогоріч. Я не знаю, в якому форматі може статися ця зустріч — це залежить від двох країн», – підкреслив Зеленський.

Блінкен повідомив, що передасть запрошення Зеленського Байдену. Але про конкретні терміни візиту поки що не йдеться, передусім через пандемію коронавируса.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉