Країни починають послаблювати карантинні заходи та поступово відкривають кордони для відвідувачів. Більшість країн планує відновити туристичну діяльність всередині літа, проте деякі держави вже почали відкривати кордони. Сербія, наприклад, відновлює пасажирське авіасполучення з 21 травня.

Однак для того, щоб в'їхати на територію Сербії, доведеться показати негативний тест на COVID-19, який було зроблено максимум за 72 години до прибуття до країни. Крім того, доведеться отримати дозвіл на перебування або транзит від держави, йдеться в повідомленні посольства США у Сербії.
Водночас уряд Сербії планує запустити вебпортал, на якому іноземці зможуть подати заявку на отримання такого дозволу. Також з 1 червня країна відкриє кордони для громадян Греції, Румунії та Болгарії.

Греція ж оголосила, що почне туристичний сезон 15 червня, а міжнародне авіасполучення запрацює з 1 липня. Передусім держава планує відновити туристичні відносини «від Балкан до Балтії».
Австралія та Нова Зеландія намагаються створити «туристичну бульбашку», яка б дозволила відновити туризм, але не відкривати кордони для іноземних громадян. Китай та Південна Корея вирішили створити власний «туристичний коридор», який дозволить відновити сполучення між певними містами.
Умовою такої подорожі є дотримання двотижневого карантину та дводенний карантин після перельоту. Австралія та Нова Зеландія обговорювали можливість введення двотижневого карантину до і після перельоту, проте відмовилися від цієї ідеї.

Водночас Сингапур дозволив з 2 червня транзит через свій аеропорт, проте самою країною подорожувати поки не можна. Деякі напрямки не відновляться до осені. Так, наприклад, острів Балі відкриється для туристів лише у жовтні.
Контекст. Литва, Латвія та Естонія скасували обмеження на взаємне переміщення автомобільним, залізничним, повітряним і морським транспортом. Угоду про це 15 травня підписали міністри закордонних справ трьох країн, повідомило МЗС Литви.
У країнах ЄС розглядають можливість запровадження єдиного документа з умовною назвою «COVID-паспорт» (інша назва – «імунний паспорт»), який у всіх країнах Євросоюзу використовується як сертифікат безпеки в галузі туризму.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!