Facebook Pixel

Послаблення карантину. Які країни Європи готові відкрити кордони

Читайте оновлення «Які країни відкриють кордони і коли: новини на 28 травня»

Поступово більшість країн світу послаблюють карантинні заходи, однак кордони все ще залишаються закритими. Можливість подорожувати до інших країн з метою туризму або задля роботи все ще під великим сумнівом. Так, скажімо, Іспанія повідомила, що не планує приймати туристів раніше наступного року. Схожа ситуація і в Італії. Раніше Сицилія анонсувала знижки на авіаквитки та на проживання для туристів, однак, найімовірніше, це торкнеться лише внутрішнього туризму. Проте деякі країни вже анонсували відкриття кордонів для туристів.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Чехія

Чехія першою з-поміж країн Євросоюзу відкрила кордони для іноземних громадян. З 27 квітня країна дозволила в'їжджати громадянам ЄС для навчання або ведення бізнесу. З 11 травня уряд Чехії дозволив здійснювати міжнародні пасажирські перевезення автобусами або залізницею. Однак все залежатиме від того, наскільки швидко інші країни відкриють кордони. Водночас очікується, що у липні повністю будуть відкриті кордони з сусідніми країнами: Австрією, Німеччиною, Польщею та Словаччиною. Крім того, розглядається можливість відновлення подорожей до Болгарії, Угорщини та країн Балтії.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Грузія

Уряд Грузії заявив, що чекатиме на іноземних туристів з 1 липня цього року. Місцевий туризм поновить роботу з 15 червня. Вже з 5 травня відкрився в'їзд до Батумі та Кутаїсі. Згодом, з 11 травня, знімуть заборону на в'їзд до Тбілісі, з 14 травня – до Руставі та Гардабані. А з 18 травня дозволять відвідувати місто Марнеулі.

Загалом з 27 квітня в країні було знято введені обмеження. Громадянам дозволили їздити на автівках та таксі, відновили роботу інтернет-магазини та сільгоспринки. З 11 травня відновиться робота усіх виробництв та роздрібних магазинів, крім тих, які продають взуття та одяг.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Туреччина

Туреччина планує відкрити кордони для туристів ще до закінчення епідемії. Країна сподівається, що туризм розпочне роботу з середини травня. До кінця місяця уряд очікує на приплив іноземців. Першими відкриються готелі та туристичні зони, які отримають довідки про відсутність коронавірусу.

Внутрішні туристи мають показати, що Турція безпечна для відпочинку, щоб привернути увагу іноземних туристів. Однак на територіях туристичних зон та готелів діятимуть заходи безпеки: дистанція між столами у закладах, скорочення кількості шезлонгів та заселення лише половини номерів у готелях. Крім того, найвірогідніше, буде скасовано шведський стіл, а замість нього введуть комплексне меню.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Кіпр

Кіпр збирається відкрити кордони для туристів приблизно у липні цього року за умови позитивної епідеміологічної ситуації в країні. Планується на початку травня розпочати фінансування громадсько-культурних організацій по всій країні.

З 9 червня Кіпр збирається відкрити авіасполучення, а з 9 травня – морські порти. Загалом очікується, що повне відновлення туристичного потоку триватиме приблизно три роки.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Португалія

У Португалії на туристів чекають у липні-серпні, коли частково відновиться авіасполучення. А поступове налагодження роботи в туристичній галузі почнеться наприкінці травня з відкриттям кафе, ресторанів та барів, повідомив президент Асоціації готелів Португалії Рауль Мартінес.

Однак потік іноземних гостей залежатиме передусім від того, як відкриватимуть кордони інші країни.

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Греція

Влада Греції очікує відновлення туристичного сезону на початку липня, хоча готелі почнуть відкриватися вже у червні. Країна сподівається на часткове відновлення туризму, хоча цей сезон буде значно гіршим за попередні.

Для в'їзду до країни буде потрібна довідка про наявність антитіл до коронавірусу або довідка про негативний результат тесту на коронавірус.

У низці інших країн Європи поки що не готові говорити про міжнародний туризм або про відкриття кордонів для всіх охочих. Однак Німеччина зараз веде переговори з іншими країнами щодо відкриття кордонів між сусідніми державами для проведення «літніх канікул». Латвія, Литва та Естонія вже 6 травня відкрили кордони між собою.

Водночас Австрія заявила, що погодиться відкривати кордони лише для країн, у яких спостерігається позитивна динаміка щодо боротьби з коронавірусом.

Однак Франція продовжила свій прикордонний контроль, пов'язаний з коронавірусом, до кінця жовтня. Данія, Норвегія та Швеція заявили, що їхній контроль триватиме щонайменше до 12 листопада.

Щодо заробітчан, то ситуація залишається незмінною. Наразі в Україні немає авіасполучення з іншими країнами. На роботу за кордон можна виїхати лише у складі групи робітників, які вирушають на заробітки на запит іншої держави і тільки після погодження уряду. Повернутися до країни можна лише за наявності дозволу на проживання і лише через наземні пункти пропуску.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉