Facebook Pixel

В ЄС попередили про можливе введення «COVID-паспортів» – ЗМІ

У країнах ЄС розглядають можливість запровадження єдиного документа з умовною назвою «COVID-паспорт» (інша назва «імунний паспорт»), який у всіх країнах Євросоюзу використовуватиметься як сертифікат безпеки в сфері туризму.

Про це заявив міністр туризму головуючої в ЄС Хорватії Гаррі Капеллі за підсумками віртуальної конференції керівників туристичних відомств країн Євросоюзу, повідомив «Укрінформ».

«Ми дійшли кількох висновків, зокрема щодо організації спільного європейського підходу для виходу з кризи. Він включатиме створення спільних протоколів і заходів у галузі охорони здоров'я і безпеки. Міністри погодилися з тим, що має бути створений спільний документ з умовною назвою «COVID-паспорт», який буде дійсний у всьому Євросоюзі», — зазначив Капеллі.

Цей документ має підтверджувати, що мандрівник не є носієм вірусу або в його крові вже є антитіла.

Контекст. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) ще 24 квітня застерегла уряди від видачі паспортів імунітету. «На даному етапі пандемії недостатньо доказів ефективності імунної відповіді, пов'язаної з виробленням антитіл, аби таким чином можна було гарантувати точність «імунних паспортів» і «сертифікатів, що свідчать про відсутність ризику» для їх одержувачів», — вказала ВООЗ.

Іншими словами, видача таких документів може створити в їхніх володарів ілюзію, ніби вони повністю захищені від ризику повторного зараження на найближчі місяці, роки або навіть назавжди, проте у науки ще немає доказів, що це дійсно так. Навпаки, щодо цього поки є серйозні сумніви.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉