Країни Балтії зняли всі обмеження на подорожі – навіть літаками

Литва, Латвія та Естонія скасували обмеження на взаємне переміщення автомобільним, залізничним, повітряним і морським транспортом. Угоду про це 15 травня підписали міністри закордонних справ трьох країн, передає МЗС Литви.

«Усі країни Балтії вжили активних заходів щодо боротьби з вірусом. Прогрес, якого було досягнуто у зниженні поширення хвороби, дозволив усім трьом країнам поступово скасувати обмеження та одночасно ухвалити важливі рішення, що дозволяють жителям країн знову подорожувати без обмежень. Це дуже важливо для економіки та туризму всіх країн і людського спілкування».

Лінас Лінкявічюс

Лінас Лінкявічюс

Міністр закордонних справ Литви

Вільно пересуватися зможуть як громадяни цих трьох країн, так і ті, хто проживає в Естонії, Латвії та Литві на законних підставах. Виняток — особи, які перебувають на карантині через коронавірусну інфекцію COVID-19; які контактували з інфікованими протягом останніх 14 днів або відвідували інші країни.

Раніше інша європейська держава — Словенія — першою на континенті заявила про закінчення боротьби з коронавірусом.

Telegram Logo

Контекст. Представники Європейської народної партії, найбільшої консервативної фракції в Європарламенті, вважають, що закриття кордонів було ефективним лише на початку боротьби з пандемією, але зараз воно не має сенсу. Вони вимагають від голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн зробити відповідні кроки для скасування прикордонного контролю в європейських країнах з 15 травня.

У країнах ЄС розглядають можливість запровадження єдиного документа з умовною назвою «COVID-паспорт» (інша назва – «імунний паспорт»), який у всіх країнах Євросоюзу використовується як сертифікат безпеки у галузі туризму.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини