Facebook Pixel

Сенат США почав історичне голосування за допомогу Україні – де дивитись

О 20:00 за київським часом Сенат Конгресу США почав голосування по пакету з іноземної допомоги з чотирьох законопроєктів, в який входять і $60,84 млрд для України. Слідкувати за ходом засідання можна за лінком.

Quote«Сьогодні Сенат проходить перевірку від імені всієї нації. Це перевірка рішучості Америки, нашої готовності та бажання бути лідером. Загроза невдачі цілком зрозуміла», – висловився лідер республіканської меншості Сенату Мітч Макконелл.

Як прогнозує блогер Роман Шрайк, спочатку сенатори-республіканці спробують ініціювати внесення правок. Ця спроба, скоріше за все, буде провалена.

Лідер більшості Сенату Чак Шумер може використати процедуру Filling the Tree («заповнення дерева»), щоб перешкодити голосуванню за поправки до законопроєкту. Для цього він може заповнити власними поправками всі можливості для поправок (всі гілки умовних 4 дерев — звідси й назва).

Quote«Коротше, вносить спамові правки (кому на точку міняє), щоб забити можливість подавати опозиції свої правки», — коментує народний депутат Ярослав Железняк.

Також сенатори будуть намагатися скоротити процедуру розгляду. Для цього достатньо 60 зі 100 голосів, тому, ймовірно, це вдасться. В цілому інтриги немає. У лютому Сенат підтримав аналогічний проєкт з рахунком 70:29, нагадує Шрайк.

Quote«Далі може бути 30 годин обговорення, але, сподіваємось, буде менше і швидше. Тобто або сьогодні, або завтра в нашу ніч проголосують», — більш стримано оцінює перспективи Железняк.

Нагадаємо, 20 квітня, в суботу, Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт №8035 про невідкладну допомогу Україні, а також №8034 та №8036 про допомогу Ізраїлю та Тайваню. Для України передбачено $60,84 млрд. Також був ухвалений проєкт 8038 — так званий «Мир через силу», який уповноважив президента Байдена вводити певні санкції щодо росії та Ірану. Крім конфіскації російських активів, він, наприклад, зобов'язує китайську компанію Bytedance, власника мережі відеоблогів TikTok, нарешті позбутися її. За кожний з 4 законопроєктів проголосували понад 300 депутатів Палати.

Всі божевільні правки Марджорі Тейлор Грін депутати відхилили. Одіозна республіканка-конгресвумен, відома своїми ультраправими та антиукраїнськими поглядами, вимагала мобілізувати всіх голосувальників та «закрити біолабораторії» в Україні.

Президент США Джо Байден обіцяв негайно підписати законопроєкт.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉