Саудівська Аравія зменшить виплати соцдопомоги і втричі підвищить ПДВ

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, страждає від падіння цін на неї. Фото: MEO

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, страждає від падіння цін на неї. Фото: MEO

Саудівська Аравія з 1 червня припиняє виплату допомоги держслужбовцям, а з 1 липня підвищує ПДВ утричі – з 5% до 15%. Про це повідомило Reuters з посиланням на повідомлення державного інформаційного агентства.

2018 року король Саудівської Аравії наказав щомісяця виплачувати 1 тис. ріалів ($267) кожному державному службовцю, аби компенсувати ріст вартості життя, після того як уряд підняв ціни на газ на внутрішньому ринку і ввів ПДВ. У державному секторі задіяно близько 1,5 млн саудівців.

За словами міністра фінансів країни, такі заходи є болючими, але необхідними «для підтримки фінансової та економічної стабільності у середньостроковій і довгостроковій перспективі та подолання безпрецедентної коронавірусної кризи з найменшим можливим збитком».

Telegram Logo

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, страждає від падіння цін на неї. Заходи жорсткої економії було ухвалено після того, як у першому кварталі королівство оголосило про дефіцит бюджету в $9 млрд. Нафтові доходи за перші три місяці року впали в порівнянні з минулим роком на 24% — до $34 млрд, внаслідок чого загальні доходи знизилися на 22%.

Резерви центрального банку країни у березні скоротилися найшвидшими темпами за останні 20 років і досягли найнижчого рівня з 2011 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Уряд скасував і призупинив деякі операційні та капітальні видатки для певних урядових установ, а також скоротив асигнування низки ініціатив та проєктів своєї програми реформ Vision 2030 на загальну суму $26,6 млрд.

Контекст. Минулого тижня Saudi Aramco, найбільша нафтова компанія країни, заявила про зниження внутрішніх цін на бензин на травень. Вартість бензину А-91 впала з 1,3 до 0,7 ріала, а А-95 – з 1,5 до 0,8 ріала за літр.

За останніми даними, в Саудівській Аравії коронавірусом заразилися понад 37 тис. осіб, померли 239.

На початку березня країни ОПЕК+ не змогли домовитися про нову угоду щодо скорочення видобутку нафти, що спровокувало обвал цін. Вартість нафти марки Brent у березні опускалася нижче $22 за барель. Дійти згоди вдалося тільки через місяць: домовилися знизити видобуток нафти в травні – червні 2020 року на 9,7 млн барелів на добу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини